×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings ma miliard euro na przejęcie samolotów airberlin


Rada nadzorcza Lufthansa Group zatwierdziła plan zakładający przeznaczenie miliarda euro na przejęcie 61 samolotów airberlin przez niskokosztową linię z grupy, Eurowings.


Lufthansa Group jest jednym z dwóch, obok easyJet, oferentów pozostających w grze o przejęcie upadającej linii airberlin. Niemiecki koncern uchodzi jednak za zdecydowanego faworyta. Decyzje mają zapaść do 12 października. 

Rada nadzorcza zadecydowała, że jeśli oferta Lufthansa Group zwycięży, to przeznaczy miliard euro na przejęcie 41 airbusów z rodziny A320 oraz 20 turbośmigłowych bombardierów Q400, które obecnie latają w barwach airberlin. Wszystkie te samoloty trafią do niskokosztowego oddziału Eurowings. Obecnie linia ta wykorzystuje jedynie airbusy z rodziny A320 i A330, nie posiada samolotów turbośmigłowych. Mogą one pozwolić na uruchomienie lotów do mniejszych miast.

Obecnie w ramach Lufthansa Group lata 38 airbusów z rodziny A320 obsługiwanych przez airberlin. Są one leasingowane przez Eurowings (33 samoloty) i Austrian Airlines (pięć samolotów). Zabezpieczenie tych maszyn ma być priorytetem dla koncernu. Linia stopniowo przejmuje te maszyny już od kilku miesięcy - jak informuje Air Transport World, do tej pory Lufthansa Group wykupiła od airberlin 15 airbusów A320, a przy kolejnych pięciu zagwarantowała sobie prawo wykupu. 


Dzięki przejęciu samolotów flota Eurowings może zwiększyć się zatem nawet o 81 samolotów w porównaniu do zeszłego roku. Rozwój floty wpłynie na stworzenie do 3 tys. nowych miejsc pracy. Przewoźnik już rozpoczął rekrutację pilotów, załóg pokładowych oraz obsługi technicznej. Carsten Spohr, prezes Lufthansa Group, w oświadczeniu prasowym przyznaje, że to dla Eurowings doskonała okazja na wzmocnienie pozycji w Europie. Równocześnie jednak tak szybki wzrost jest dużym wyzwaniem. 

fot. Dominik Sipinskigość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie