×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zodiac: Niższa sprzedaż w ostatnim roku


Firma Zodiac Aerospace, producent m.in. foteli i kabin do samolotów, sprzedała w okresie od września 2016 r. do sierpnia 2017 r. produkty za 5,13 mld euro. To o 1,6 proc. mniej niż rok wcześniej.


Spadek sprzedaży byłby nawet nieco wyższy i wyniósł 2 proc., gdyby nie pozytywne efekty wahań kursów walut, które zniwelowały spadek o 0,4 pkt. proc.

Spadek to przede wszystkim efekt słabego roku w segmencie foteli samolotowych. Ten filar działalności Zodiac Aerospace zanotował spadek sprzedaży aż o 10,3 proc. do 1,25 mld euro. Wpłynęły na to problemy z tempem produkcji w fabrykach, niższa sprzedaż oraz wysoka baza z zeszłego roku.

 Niewielki spadek sprzedaży o 0,9 proc. do 1,65 mld euro zanotował segment wyposażenia kabin. Największy pod względem wartości sprzedaży segment urządzeń aeronautycznych zanotował wzrost sprzedaży o 3,5 proc. do 2,24 mld euro. Ten filar był napędzany m.in. wzrostem zapotrzebowania na systemy rozrywki indywidualnej (IFE). 
gość_897b5 - Profil
gość_897b5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie