Boeing: Samoloty za 650 mld dolarów trafią do Azji Południowo-Wschodniej

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
25 września 2017 11:00
W ciągu najbliższych 20 lat linie lotnicze z Azji Południowo-Wschodniej będą potrzebowały ponad 4,2 tys. samolotów o łącznej wartości 650 mld dolarów, prognozuje Boeing.
Reklama

Coroczny raport przygotowany przez Boeinga zakłada, że ruch lotniczy w Regionie Azji Południowo Wschodniej będzie się rozwijał w tempie 6,2 proc. rocznie, o 1,5 proc. przewyższając średnią wzrostu na świecie.

- Azja Południowo Wschodnia pozostaje jednym z najszybciej rozwijających się rynków na świecie i kluczowym obszarem do Boeinga, gdyż region ten odpowiada za ponad 10 proc. światowego popytu. Linie lotnicze z Azji Południowo Wschodniej, napędzane silną konkurencyjnością i wzrostem popytu na przewozy pasażerskie, będą potrzebowały samolotów, które są lepsze operacyjnie, bardziej wszechstronne, ekonomiczne oraz lubiane przez pasażerów. Ciągle postępujące zamówienia na samoloty z nowymi technologiami, najwyższymi możliwościami oraz zaawansowaną efektywnością z rodzin boeing 737 MAX, w tym boeing 737 MAX 10, jak również 787 Dreamliner, pokazują wartość, jaką samoloty boeinga stanowią dla linii lotniczych w regionie - powiedział Dinesh Keskar, starszy wiceprezydent sprzedaży Boeing Commercial Airplanes na rynki Azji Pacyfiku oraz Indii.


Jak prognozuje boeing, ponad 70 proc. nowych dostaw będą stanowiły dostawy samolotów wąskokadłubowych, takich jak boeingi 737 MAX. Łącznie w ciągu najbliższych lat w regionie będzie zapotrzebowanie na ponad 3,2 tys. maszyn tego typu o łącznej wartości 370 mld dolarów.

Tak jak w poprzednich latach, głównym motorem wzrosty ruchu pasażerskiego w regionie Azji Południowo Wschodniej będą linie niskokosztowe, które za 20 lat będą odpowiadały za ponad 50 proc. ruchu pasażerskiego.

W ujęciu globalnym, w ciągu najbliższych 20 lat Boeing prognozuje zapotrzebowanie na ponad 41 tys. nowych samolotów.


fot. Boeing, Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama