×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Garuda Indonesia chce przesunąć dostawy nowych samolotów


Linie lotnicze Garuda Indonesia rozmawiają z Airbusem oraz Boeingim na temat przesunięcia dostaw zamówionych samolotów. Późniejsze dostawy 20 zamówionych maszyn pomogłyby przewoźnikowi obniżyć koszty.


Indonezyjskiemu przewoźnikowi zależy na odwleczeniu terminu dostaw samolotów, które zgodnie z planem miałyby zasilić jego flotę od teraz do 2019 r., wyjaśniał Pahala Mansury, prezes Garuda Indonesia w rozmowie z agencją Reuters. Prezes nie poinformował, dostawy których maszyn byłyby przesunięte w czasie - przewoźnik posiada zamówienia na 50 boeingów 737 MAX oraz 25 airbusów A320neo, które mają zasilić flotę Garuda Indonesia, jak i flotę należących do przewoźnika linii lotniczych Citilink. 

Zgodnie z nowym planem, którego celem jest wypracowanie obniżki kosztów działalności, Garuda Indonesia przesunęła także plany zamówienia nowych samolotów szerokokadłubowych. Wcześniej zarząd przewoźnika rozpatrywał złożenie zamówienia na airbusy A350-900 lub boeingi 787-9, obecnie linia będzie się starała zoptymalizować operacje istniejącej floty szerokokadłubowej, składającej się z ośmiu airbusów A330-200, 17 airbusów A330-300 oraz 10 boeingów 777-300ER, poinformował Pahala.


fot. Boeing, Tomasz Śniedziewskigość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie