×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Helsinki będą miały niskokosztowe loty do Chin


Lucky Air, chiński niskokosztowy przewoźnik należący do HNA Group, ogłosił otwarcie dwóch nowych tras do Europy. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć operacje do Helsinek i Petersburga ze swoich baz w Kunmingu i Chengdu.


Póki co dokładne szczegóły obu połączeń nie są znane. Wiadomo jednak, że na petersburskie lotnisko Pułkowo linia chce latać z Kunming i Chengdu przynajmniej po dwa razy w tygodniu. Z kolei do stolicy Finlandii wykonywana będzie rotacja łączona z obu wymienionych chińskich miast. Planowane są również dwa rejsy tygodniowo.

Połączenia obsługiwane będą przez airbusy A330-300.  

Loty do Helsinek będą pierwszymi niskokosztowymi lotami łączącymi Unię Europejską i Chiny. Będzie to też najdłuższa trasa w siatce połączeń Lucky Air - obecnie najdłuższą trasą są loty z Kunmingu do Moskwy-Domodiedowo. 

Lucky Air ma w planach pozyskanie samolotów z rodziny boeing 787 lub airbus A350. Chce nimi obsługiwać loty do większej liczby miast w Europie, a także do Stanów Zjednoczonych (m.in. do Los Angeles). gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie