×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW Air: Dzięki nowym samolotom loty do Azji


Samoloty nowej generacji Airbusa umożliwiają islandzkiej linii WOW Air otwieranie tras w nowych kierunkach. Spółka poważnie myśli m.in. o lotach do wschodniej Azji. Jednak równocześnie zmiana technologiczna zagraża hubowi w Keflaviku.


- Nowe samoloty wąskokadłubowe, takie jak airbusy z rodziny A320neo i boeingi 737 MAX, są dla nas zarówno szansą, jak i zagrożeniem - powiedział Skuli Mogensen, prezes WOW Air, w rozmowie z Pasazer.com podczas konferencji World Routes 2017. 

Mogensen, który jest także założycielem niskokosztowej i gwałtownie rosnącej linii z bazą w Keflaviku, zwrócił uwagę na większe możliwości maszyn z rodziny A320neo. Dzięki tym samolotom WOW Air uruchomił m.in. bezpośrednie loty z Islandii do Tel Awiwu. 

- To 7,5-godzinny lot wykonywany wąskokadłubowym samolotem z 220 miejscami. To świetne. Niekoniecznie chcielibyśmy obsługiwać te loty większym samolotem. Dzięki tym samolotom opłaca się obsługiwać wiele tras o potencjale niewystarczającym dla maszyn szerokokadłubowych - podkreślił Mogensen. 


Jednak z drugiej strony Mogensen przyznaje, że bardziej efektywne samoloty wąskokadłubowe zagrażają modelowi rozwoju linii w oparciu o hub w Keflaviku. Przewoźnicy są bowiem w stanie latać na większej liczbie tras transatlantyckich bezpośrednio. Mimo to prezes WOW Air jest optymistą co do dalszego rozwoju spółki. 

- Keflavik może stać się Dubajem północy - zapowiedział Mogensen. 

Prezes WOW Aira nie chciał jednak odnieść się do spekulacji dotyczących tras, które linia otworzy dzięki szerokokadłubowym airbusom A330neo. 

- Dostawy tych samolotów rozpoczną się w IV kwartale 2018 r. Dzięki nim będziemy mogli polecieć z Keflaviku maksymalnie do Hongkongu. Jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretnych trasach, ale to daje pojęcie o tym, co możemy zrobić. Z drugiej strony nie wykluczam, że wykorzystamy te samoloty na trasach do Stanów Zjednoczonych, a nawet krótkodystansowych, jeśli będzie to miało sens, bo samoloty te mają znacznie lepsze osiągi oraz więcej miejsc niż airbusy A330ceo - powiedział Mogensen. 

Na konferencji World Routes 2017 w Barcelonie jest obecny główny analityk Pasazer.com, z którym można skontaktować się za pomocą Twittera. Partnerem relacji z konferencji jest Wizz Air.

fot. Dominik Sipinskigość_43645 - Profil
gość_43645
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie