×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW Air: Obronimy się przed Googlem


Google będzie miał duże znaczenie w rozwoju podróży lotniczych, ale linie lotnicze pozostaną logicznym pierwszym krokiem dla pasażerów - przekonywał Skuli Mogensen, prezes WOW Air, podczas konferencji World Routes.


Podczas panelu na temat nowych modeli biznesowych i tzw. market disruptors Skuli Mogensen podkreślił, że to nie niski koszt sam w sobie jest przewagą konkurencyjną jego gwałtownie rosnącej linii lotniczej. 

- Najważniejsza jest wiedza o potrzebach pasażerów. Jeśli wiemy bardzo dużo o naszych klientach, to możemy konkurować z każdym na każdym poziomie cenowym - podkreślił Mogensen. 

Prezes islandzkiego przewoźnika niskokosztowego podkreślił, że technologia w najbliższych latach mocno zmieni lotnictwo. Stwierdził, że biznes lotniczy przestanie być tylko związany z lotem - największe sukcesy będę odnosiły te linie, które zadbają o pasażerów także przed i po podróży. 

- Widzę w tym wielką szansę. Do tej pory linie lotnicze nie dość skutecznie wykorzystywały zmiany technologiczne - podkreślił Mogensen. 

Jednym z możliwych zastosowań nowych technologii ma być rekonfiguracja kabiny samoloty na bieżąco w zależności od wyników sprzedażowych. Mogensen zwrócił uwagę, że dzięki temu w sytuacji, gdy na pokładzie będzie więcej wolnych miejsc, linia będzie mogła szybko zwiększyć odstęp między niektórymi rzędami i sprzedać te bardziej komfortowe miejsca jako usługę dodatkową. 

Ważnym tematem dyskusji była dominacja firm technologicznych. Mogensen podkreślił, że Google i podobne mu firmy dysponujące wielką ilością danych będą odgrywały coraz ważniejszą rolę w świecie podróży, ale nie zdominują linii lotniczych, bo to one muszą jednak przewieźć pasażerów. Podobne zdanie wyraził Juan Carlos ZuaZua, prezes meksykańskiej linii niskokosztowej Viva Aerobus. 

- Dla nas Google Flight Search nie jest zagrożeniem. Ceny na naszej stronie zawsze będą niższe niż u agentów i pośredników, więc to tak naprawdę tylko dodatkowa reklama dla naszych niskich cen - powiedział ZuaZua. 

Na konferencji World Routes 2017 w Barcelonie jest obecny główny analityk Pasazer.com, z którym można skontaktować się za pomocą Twittera. Partnerem relacji z konferencji jest Wizz Air. gość_43645 - Profil
gość_43645
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie