×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


World Routes: Najbardziej ruchliwe trasy są w Azji


Aż 11 najbardziej ruchliwych międzynarodowych połączeń lotniczych świata to trasy w obrębie Azji - wynika z badań Sabre Market Intelligence opublikowanych podczas konferencji World Routes 2017. 
Jak wynika z badań opublikowanych przez serwis Routesonline z okazji odbywającej się w Barcelonie konferencji World Routes 2017, najbardziej ruchliwą trasą świata jest połączenie z Hongkongu do Tajpej-Taoyuan. W lipcu z lotów między tymi położonymi 800 kilometrów od siebie miastami skorzystało 451,8 tys. pasażerów. 


Między tymi miastami tygodniowo oferowanych jest aż 274 lotów - wynika z informacji OAG Schedules Analyser, wyłącznego dostawcy rozkładów do analiz Pasazer.com. Na trasie między Hongkongiem a Tajpej-Taoyuan loty oferują China Airlines, Cathay Pacific, EVA Airways, Hong Kong Airlines i Cathay Dragon. 

Kolejne dwie trasy pod względem liczby pasażerów to połączenia w Azji Południowo-Wschodniej. Z rejsów między Dżakartą a Singapurem w lipcu skorzystało 322,5 tys. pasażerów, a między Singapurem a Kuala Lumpur poleciało w tym miesiącu 269,4 tys. osób. Na trasach tych oferowanych jest odpowiednio 217 i aż 299 rejsów tygodniowo.

Wszystkie pozostałe trasy w czołowej jedenastce najpopularniejszych rejsów międzynarodowych łączą miasta wzdłuż pacyficznego wybrzeża Azji od Japonii i Korei przez Chiny po kraje Azji Południowo-Wschodniej.


Dopiero na 12. miejscu znalazła się pierwsza trasa z innej części świata - połączenie z Moskwy-Domodiedowo do Symferopola na Krymie. W lipcu z tej subsydiowanej przez władze Rosji i traktowanej przez nią jako połączenie krajowe trasie na okupowany ukraińskim półwysep skorzystało 186,2 tys. osób.

W czołowej dwudziestce znalazła się jeszcze tylko jedna trasa spoza Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. 16. miejsce na świecie zajęło połączenie z Dusseldorfu do Majorki, z którego w lipcu skorzystało 165,8 tys. osób. Obydwie najpopularniejsze trasy europejskie są jednak związane z ruchem wakacyjnym i najprawdopodobniej poza szczytem sezonu letniego wypadłyby z czołowej dwudziestki. Trasy azjatyckie są napędzane przede wszystkim ruchem biznesowym.

Z danych Sabre Market Intelligence wynika, że spośród 20 najpopularniejszych tras międzynarodowych na świecie najwyższe obłożenie miały w lipcu rejsy z Seulu-Gimpo do Tokio-Haneda (86,7 proc. zajętych miejsc), z Majorki do Dusseldorfu (86,4 proc.) i Tajpej-Taoyuan do Tokio-Narity (78,4 proc.). Najwięcej wolnych miejsc było natomiast na lotach z Bangkoku do Hongkongu, gdzie wypełnienie nie przekroczyło nawet 50 proc.

Spośród dwudziestki najpopularniejszych tras najtańsze bilety były oferowane na połączeniu między Majorką a Dusseldorfem – średnio przelot kosztował 45 dolarów. To efekt dużego udziału linii niskokosztowych. Przeciętnie za 63 dolary można było polecieć między Kuala Lumpur a Dżakartą, a za 78 dolarów między Kuala Lumpur a Singapurem. Najdroższą trasą w czołowej dwudziestce było połączenie między Hongkongiem a Pekinem, gdzie bilet kosztował średnio 333 dolary.

Na konferencji World Routes 2017 w Barcelonie jest obecny główny analityk Pasazer.com, z którym można skontaktować się za pomocą Twittera. Partnerem relacji z konferencji jest Wizz Air. 

fot. i grafika Dominik Sipinskigość_43645 - Profil
gość_43645
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie