×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Japan Airlines zamawia dodatkowe boeingi 787


W środę (20.09) Japan Airlines poinformował, że dokupi cztery boeingi 787-8. Tym samym dla japońskiego przewoźnika będzie latać łącznie 49 Dreamlinerów.


Jednym z elementów, które przyczyniły się do zwiększenia zamówienia jest konieczność wzmocnienia floty i siatki połączeń przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

- Zamówienie dodatkowych boeingów 787 jest kluczową częścią naszej strategii, ponieważ chcemy rozwijać istniejącą sieć tras i wzmocnić tym samym naszą pozycję przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, które odbędą się w 2020 roku - powiedział Yoshiharu Ueki, prezes Japan Airlines.

- Niski poziom hałasu emitowany przez model 787 będzie odgrywać kluczową rolę w spełnianiu naszego zobowiązania do cichszej pracy w ramach krajowej siatki połączeń - dodał Ueki.

Obecnie Japan Airlines posiada drugą co do wielkości flotę boeingów 787 Dreamliner na świecie, z 34 samolotami. Ponadto kolejny Dreamliner (w wersji 787-9) zostanie odebrany przez tego przewoźnika jeszcze w tym tygodniu. Docelowo, flota japońskiej linii będzie składać się z 49 samolotów typu boeing 787: 29 sztuk 787-8 oraz 20 sztuk wydłużonej wersji 787-9.


Czujemy się zaszczyceni przedłużoną współpracą z Japan Airlines. Firmie JAL udało się z powodzeniem rozwijać swoją działalność przez lata, przy jednoczesnym generowaniu zdrowych zysków dzięki wydajności i niezawodności należących do niej boeingów 787  - powiedział Kevin McAllister, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

Samoloty z rodziny boeing 787 Dreamliner operują obecnie na ponad 530 trasach na całym świecie. Odkąd rozpoczęły się komercyjne loty obsługiwane przez "liniowce marzeń" w 2011 roku, 69 klientów złożyło zamówienia na 1278 samolotów, dzięki czemu Dreamliner stał się najszybciej sprzedającym samolotem szerokokadłubowym w historii Boeinga.

fot. Piotr Bożykgość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie