×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ostatni lot 747 w United w listopadzie


Linie United zaplanowały ostatni lot boeing 747-400 JumboJet na 7 listopada na trasie z San Francisco do Honolulu. Bilety na rejs wyprzedały się w kilka godzin.


Ostatni lot JumboJeta w barwach United nie będzie zwykłym połączeniem rejsowym. To odtworzenie pierwszego lotu boeinga 747 tej linii w 1970 r. Wtedy również został on wprowadzony na trasie z San Francisco na Hawaje. Podczas listopadowego lotu załoga pokładowa będzie nosiła mundury z lat 70., pasażerowie otrzymają przekąski inspirowane menu z tamtego czasu, odpowiednio zmieniony zostanie też program rozrywki pokładowej.

Przewoźnik nie sprzedawał biletów na górny pokład, aby dać wszystkim pasażerom możliwość odwiedzenia go w trakcie lotu. Przed odlotem odbędzie się jednak losowanie wśród pasażerów, którzy wykupili miejscach w klasach pierwszej i biznes - część z nich podczas startu i lądowania będzie mogła usiąść na górnym pokładzie. 


Zarówno w San Francisco, jak i po lądowaniu w Honolulu zaplanowano uroczystości, wystawy i wydarzenia kulturalne poświęcone historii boeinga 747. 

Ostatni rozkładowy lot boeinga 747 w barwach United zaplanowano na 29 października na trasie z Seulu do San Francisco. 

United były jednymi z pierwszych linii, które złożyły zamówienie na boeinga 747 i wprowadziły go do użytku. Przewoźnik wykonał pierwszy lot samolotem typu 747-100 23 lipca 1970 r. na trasie z San Francisco do Honolulu. W 1988 r. linia, wykorzystując boeinga 747, ustanowiła rekord świata w tempie podróży dookoła ziemi - potrzebowała na to nieco ponad 36 godzin. 

fot. Dominik Sipinskigość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie