×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: W sierpniu 4 proc. wzrostu


Z lotniska w stolicy Austrii skorzystało w sierpniu br. blisko 2,49 mln pasażerów. To oznacza wzrost o 4,0 proc. w stosunku do tego samego miesiąca 2016 r.


Wzrosty odnotowano niemal we wszystkich segmentach ruchu rozpatrywanych z punku widzenia kierunku podróży. Najlepiej wypadły trasy do Afryki, na których liczba pasażerów zwiększyła się o 40,2 proc. Do Europy Wschodniej poleciało o 13,1 proc. podróżnych więcej, a do Ameryki Północnej zwyżka wyniosła 11,4 proc. Sytuacja na połączeniach zachodnioeuropejskich i dalekowschodnich jest stabilna, z niewielkimi wzrostami odpowiednio o 1,6 proc. i 1,4 proc. Spadek wykazano jedynie na trasach na Bliski i Środkowy Wschód (-3,0 proc.).

Pozostałe lotniska z grupy Flughafen Wien AG odnotowały w sierpniu bardzo dobre wyniki. Na Malcie odprawiono 693,5 tys. pasażerów (+14,8 proc.). Port ten obsłużył 4,6 tys. operacji lotniczych (+12,9 proc.) i 1,2 tys. ton cargo (+11,3 proc.). W Koszycach z kolei gościło 80,3 tys. klientów (+19,1 proc.) i wykonano 783 starty i lądowania (+12,8 proc.).gość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie