Jest popyt na loty do Hanoi - twierdzi anna.aero

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 września 2017 16:00
6 komentarzy
Branżowy portal analityczny anna.aero w oparciu o dane Skyscanner wyliczył, że połączenie z Warszawy do Hanoi ma rosnący potencjał wśród pasażerów. Biletów na niego szuka nawet 220 tys. osób rocznie.
Reklama

Połączenie zostało uznane przez anna.aero za "Nieobsługiwaną trasę tygodnia". Tytuł ten trafia do połączeń, których nikt nie obsługuje, choć są regularnie wyszukiwane przez użytkowników wyszukiwarki Skyscanner.

Biletów na loty z Warszawy do stolicy Wietnamu szuka rocznie nawet 220 tys. osób, z czego znacznie ponad 90 proc. szuka połączeń z wylotem z Warszawy. To wskazuje na to, że na trasie dominowaliby Polacy. Struktura wyszukiwań jest mocno sezonowa, a kumulacja następuje w miesiącach letnich.

Według anna.aero, zarówno LOT, jak i Vietnam Airlines mogłyby być zainteresowane obsługą tej trasy. Polski przewoźnik narodowy latał już na niej w latach 2010-2011, wykorzystując wówczas boeingi 767. Hanoi jest regularnie wymieniane wśród potencjalnych przyszłych kierunków azjatyckich LOT-u, obok Delhi, Szanghaju, Shenzhen i Hongkongu. Vietnam Airlines latają obecnie do Paryża-CDG, Londynu-Heathrow, Frankfurtu, Sztokholmu i Moskwy-Domodiedowo z Hanoi. Według anna.aero, Aerofłot i Qatar Airways mają największy udział w ruchu przesiadkowym między stolicami Polski a Wietnamu.

Obecnie żadna linia lotnicza z Unii Europejskiej nie oferuje lotów do Hanoi - wynika z danych OAG Schedules Analyser.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8fc9f 2017-09-21 06:32   
gość_8fc9f - Profil gość_8fc9f
Pan Sipinski chyba lekkie problemy ze zrozumieniem angielskiego poniewaz polowe info z oryginalnego artykułu nie zawarl we wlasniej prasowce gosc_c3df9: To wszystko w oryginalmnym artykule jest wypisane, wiec twoje stwierdzenie jest nie na miejscu.
gość_c3df9 2017-09-20 21:44   
gość_c3df9 - Profil gość_c3df9
Takie dane w oparciu o samo wyszukiwanie sa trochę bez sensu. Co innego, gdyby była to informacja, ze 220 tysięcy jest wyszukiwań (twierdzenie, ze jest 220 tysięcy osób to grube przekłamanie) z czego powiedzmy 1/4 zakończyła się kupnem biletu, ale samo wyszukiwanie świadczy tylko o tym, ze ktoś patrzy. Równie dobrze mozna w środku Warszawy postawić najnowsze Ferrari i stwierdzić, ze jest potenacjal, bo chętnych pogapić się z bliska, zrobić sobie foto, bedzie uuuuu, a moze i wiecej.
lysypiotr76 2017-09-20 21:12   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Coś mam wrażenie, że poszukujący połączenia do Hanoi to w większości Wietnamczycy. Nie dosyć że w większości na tej trasie to pasażerowie wrażliwi cenowo, to jeszcze kłania się sezonowość. Anna.aero podobnie pochyliła się na najbardziej oczekiwanym :-) w KRK Turkish choć jak ktoś przeanalizuje to połączenie to wychodzi, że więcej byłoby przylatujacych do Krakowa turystów niż osób chcących latać z przesiadką w IST.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama