×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga: W sierpniu wzrost ruchu o 1 proc.


Lotnisko w Kopenhadze odprawiło w sierpniu 2,78 mln pasażerów, czyli tylko o 1 proc. więcej niż rok temu. Wzrost liczby podróżnych na trasach dalekodystansowych nie wystarczył do skompensowania stagnacji na trasach europejskich i spadku w kraju.


Z połączeń europejskich skorzystało w czerwcu 2,33 mln osób, o 0,8 proc. więcej niż rok temu. Połączenia dalekodystansowe zanotowały natomiast wzrost o 6,2 proc. do 315 tys. podróżnych. Statystyki w dół ciągnęły trasy krajowe, z których w czerwcu skorzystało 128 tys. osób, o 7,6 proc. mniej niż rok temu. 

Liczba pasażerów rozpoczynających podróż w stolicy Danii wyniosła 1,06 mln i była wyższa o 4,4 proc. niż rok temu. Równocześnie jednak aż o 11,2 proc. do 259 tys. spadła liczba osób przesiadających się w Kopenhadze. 

Liczba operacji lotniczych spadła o 1,2 proc. do 23,3 tys. 

Najpopularniejszymi kierunkami podróży niezmiennie były Londyn (197 tys. pasażerów, spadek o 10 proc.), Oslo (137 tys., wzrost o 6,9 proc.) i Sztokholm (127 tys., spadek o 2,7 proc.). gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie