Biura podróży sprzedadzą szerszą gamę usług Eurowings

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 września 2017 13:20
Eurowings doda technologię light ticketing XML do funkcji, z których obecnie korzysta w systemie Amadeus. Dzięki temu po raz pierwszy biura podróży używające systemu Amadeus będą mogły rezerwować przeloty we wszystkich taryfach przewoźnika.
Reklama

Zmiana umożliwi rezerwację za pośrednictwem biura podróży biletów od najtańszej taryfy (BASIC) do premium (BEST) oraz sprzedawać bilety lotnicze na rejsy międzykontynentalne i oferować usługi dodatkowe, m.in. wykup preferowanego miejsca czy bagażu.

Agenci będą mogli również zmieniać rezerwacje oraz dodawać usługi dodatkowe do założonych rezerwacji w systemie Amadeus, co pozwoli im zaoszczędzić czas.

Jedynie biura podróży korzystające z globalnego systemu dystrybucji Amadeus uzyskają dostęp do tak szerokiego zakresu usług Eurowings. Ponadto rejsy tego przewoźnika są teraz udostępniane razem z ofertą Germanwings, który korzysta z technologii light ticketing już od 2014 r. W efekcie rezerwacje obu przewoźników będzie można ze sobą łączyć.

W obecnych warunkach dużej konkurencji na rynku lotów pasażerskich, niskokosztowi i hybrydowi przewoźnicy muszą rozszerzać swoją bazę klientów i zwiększać sprzedaż usług dodatkowych. Współpraca z biurami podróży pomaga im osiągnąć te wyniki: w przypadku przewoźników korzystających z technologii light ticketing odsetek lotów, do których dokupywane są usługi dodatkowe, sięga nawet 80 proc.

Zmiana strategii przynosi korzyści również biurom podróży, którym coraz bardziej zależy na rezerwacji tańszych lotów i korzystaniu ze spersonalizowanych taryf dla ich klientów, aby w ten sposób zdobyć ich zaufanie i lojalność.
Dzięki technologii XML light ticketing firmy Amadeus można łatwiej porównywać taryfy Eurowings z innymi taryfami, prostsza jest też rezerwacja. Biura podróży mogą również sprawnie dostosować swoją ofertę do oczekiwań podróżnych, ponieważ Amadeus umożliwia im pełną integrację z systemami mid- i back-office wszystkich przewoźników korzystających z technologii light ticketing, co pozwala im na śledzenie lotów i szybkie wprowadzanie zmian.

- Linie Eurowings wyróżnia szeroki wybór taryf i usług dodatkowych oferowanych klientom we wszystkich kanałach - powiedział Oliver Schmitt, wiceprezes ds. sprzedaży, dystrybucji i cyfryzacji w liniach Eurowings. - Chcemy docierać do wielu grup podróżnych, zatem udostępnienie biurom podróży jak najszerszej oferty naszych taryf lotniczych tak by mogli je sprzedawać swoim klientom to dla nas kwestia priorytetowa.

- Podróżni oczekują obecnie od biur podróży bardziej zróżnicowanej i spersonalizowanej oferty. Wdrożenie technologii light ticketing przez linie Eurowings po raz pierwszy udostępnia tak szeroką ofertę przewoźnika, w tym usługi dodatkowe w kanale agencyjnym. Innowacyjna współpraca z liderami rynku takim jak Eurowings to doskonały przykład na to, jak klienci firmy Amadeus z segmentu tanich i hybrydowych linii lotniczych osiągają nową jakość dystrybucji - powiedział Guido Haarmann, dyrektor zarządzający ds. linii lotniczych w Europie Środkowej w firmie Amadeus.

W I połowie 2017 r. biura podróży korzystające z systemu Amadeus sprzedały o 10 proc. więcej lotów tanich i hybrydowych linii lotniczych, a w ciągu ostatnich czterech lat wartość rezerwacji dokonanych u tych przewoźników wzrosła o 80 proc. Obecnie w systemie Amadeus dostępne są taryfy ponad 100 tego typu przewoźników, dzięki czemu użytkujące go biura podróży mogą rezerwować 80 proc. spośród wszystkich biletów tanich i hybrydowych linii lotniczych na świecie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama