×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bagażowy w Changi podmieniał przewieszki na walizkach


Pracownik lotniska Changi w Singapurze celowo podmieniał przewieszki bagażowe na walizkach, wysyłając je w złe miejsca. Teraz grozi mu za to rok więzienia, informuje “Straits Times”.


Oskarżony pracownik sortowni, Tay Boon Keh, został oskarżony o celową zamianę przewieszek bagażowych w 286 przypadkach. Po raz pierwszy wysłał walizki w złe miejsca 8 listopada ubiegłego roku, a swoją działalność kontynuował każdego dnia przez kolejne trzy miesiące, utrzymuje oskarżenie. 

Po raz pierwszy Tay zamienił przewieszkę na bagażu, który miał udać się do Penang w Malezji z przewieszką innej walizki. W ciągu następnych trzech miesięcy pracownik sortowni wysyłał w inne miejsca walizki, które miały udać się do Hongkongu, Manili i Londynu. 

Podczas rozprawy Tay nie wyjaśnił motywy swojego działania. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara roku więzienia lub grzywna za każdy z zarzutów. 

Władze portu lotniczego Singapur Changi w rozmowie z “Straits Times” utrzymują, że działalność Tay jest odosobnionym przypadkiem i nie ma mowy o naruszeniu bezpieczeństwa lotniska. 

Działalność nieuczciwego bagażowego dotknęła pasażerów Singapore Airlines, SilkAir oraz Lufthansy. 


fot. Changi Group, Tomasz Śniedziewskigość_41d34 - Profil
gość_41d34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie