Bagażowy w Changi podmieniał przewieszki na walizkach

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 września 2017 13:00
1 komentarz
Pracownik lotniska Changi w Singapurze celowo podmieniał przewieszki bagażowe na walizkach, wysyłając je w złe miejsca. Teraz grozi mu za to rok więzienia, informuje “Straits Times”.
Reklama

Oskarżony pracownik sortowni, Tay Boon Keh, został oskarżony o celową zamianę przewieszek bagażowych w 286 przypadkach. Po raz pierwszy wysłał walizki w złe miejsca 8 listopada ubiegłego roku, a swoją działalność kontynuował każdego dnia przez kolejne trzy miesiące, utrzymuje oskarżenie.

Po raz pierwszy Tay zamienił przewieszkę na bagażu, który miał udać się do Penang w Malezji z przewieszką innej walizki. W ciągu następnych trzech miesięcy pracownik sortowni wysyłał w inne miejsca walizki, które miały udać się do Hongkongu, Manili i Londynu.

Podczas rozprawy Tay nie wyjaśnił motywy swojego działania. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara roku więzienia lub grzywna za każdy z zarzutów.

Władze portu lotniczego Singapur Changi w rozmowie z “Straits Times” utrzymują, że działalność Tay jest odosobnionym przypadkiem i nie ma mowy o naruszeniu bezpieczeństwa lotniska.

Działalność nieuczciwego bagażowego dotknęła pasażerów Singapore Airlines, SilkAir oraz Lufthansy.


fot. Changi Group, Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_7d94c 2017-09-21 20:25   
gość_7d94c - Profil gość_7d94c
Moze warto zatytulowac ten artykul oszukac przeznaczenie. Jak widzimy w Singapoorze kary sa ostre!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama