Malaysia Airlines ciągle zainteresowane airbusami A330

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
19 września 2017 12:05
Linie lotnicze Malaysia Airlines ciągle prowadzą rozmowy z Airbusem w sprawie zamówień samolotów szerokokadłubowych, pomimo iż w zeszłym tygodniu zamówiły osiem boeingów 787-9.
Reklama

O tym, że malezyjski przewoźnik ciągle prowadzi rozmowy z producentem z Tuluzy na temat zamówienia airbusów A330neo, poinformował Peter Bellew, prezes Malaysia Airlines w rozmowie z Bloomberg. Jeżeli zamówienie dojdzie do skutku, wtedy narodowy przewoźnik Malezji będzie wykorzystywał oba typy samolotów.

W zeszłym tygodniu linie lotnicze zamówiły osiem boeingów 787-9 oraz osiem boeingów 737 MAX 8. Do złożenia zamówienia doszło podczas wizyty premiera Malezji w Stanach Zjednoczonych. Decyzja ta była zaskoczeniem, gdyż do niedawna wydawało się, że malezyjski przewoźnik zdecyduje się na samoloty Airbusa. Nie było też jasne, czy zamówienie boeingów nie oznacza zerwania rozmów z Airbusem.

Bellew poinformował także, że kierowane przez niego linie lotnicze starają się pozyskać do 12 używanych airbusów A330, które miałyby wesprzeć najbliższe plany rozwoju przewoźnika. Samoloty te wykorzystywane byłyby już od pierwszej połowy przyszłego roku, do końca roku 2019 by zastąpić boeingi 737-800 na trasach, gdzie istnieją ograniczenia w ilości przyznawanych slotów. Jak informuje Bellew, w tej sprawie z Malaysia Airlines skontaktowali się leasingodawcy dysponujący airbusami A330, które obecnie latają w barwach “zbankrutowanego przewoźnika z Europy”.


Linie Malaysia Airlines obecnie wykorzystują 15 airbusów A330-300. W listopadzie tego roku do floty przewoźnika dołączy pierwszy z sześciu zamówionych airbusów A350-900.

fot. Airbus, Piotr Bożyk

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama