×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CPK powstanie w Baranowie - podaje IAR


Centralny Port Komunikacyjny zostanie zbudowany w Baranowie - podaje nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Formalnie ogłoszenie lokalizacji inwestycji ma nastąpić w przyszłym tygodniu.


Dotąd faworytem był Mszczonów. Na razie nie wiadomo, co zadecydowało o wyborze Baranowa, ani czy to już decyzja ostateczna. Rząd ma przyjąć odpowiednią uchwałę na posiedzeniu we wtorek w przyszłym tygodniu. Potem oficjalnie poinformuje o niej resort infrastruktury lub rządowy pełnomocnik ds. inwestycji, Mikołaj Wild.

Baranów jest położony przy autostradzie A2, w pobliżu połączenia Centralnej Magistrali Kolejowej z kolejową linią łódzką. W pobliżu ma znaleźć się w przyszłości przecięcie linii Kolei Dużych Prędkości z istniejącą siecią. Odległość samochodem z centrum Warszawy to ok. 40 km, a z Łodzi - ok. 90 km.

Mszczonów, który do tej pory był wymieniany jako preferowana lokalizacja inwestycji, znajduje się na południe od Baranowa, przy Centralnej Magistrali Kolejowej i drodze ekspresowej S8. gość_41d34 - Profil
gość_41d34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie