CPK powstanie w Baranowie - podaje IAR

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 września 2017 16:30
30 komentarzy
Centralny Port Komunikacyjny zostanie zbudowany w Baranowie - podaje nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Formalnie ogłoszenie lokalizacji inwestycji ma nastąpić w przyszłym tygodniu.
Reklama

Dotąd faworytem był Mszczonów. Na razie nie wiadomo, co zadecydowało o wyborze Baranowa, ani czy to już decyzja ostateczna. Rząd ma przyjąć odpowiednią uchwałę na posiedzeniu we wtorek w przyszłym tygodniu. Potem oficjalnie poinformuje o niej resort infrastruktury lub rządowy pełnomocnik ds. inwestycji, Mikołaj Wild.

Baranów jest położony przy autostradzie A2, w pobliżu połączenia Centralnej Magistrali Kolejowej z kolejową linią łódzką. W pobliżu ma znaleźć się w przyszłości przecięcie linii Kolei Dużych Prędkości z istniejącą siecią. Odległość samochodem z centrum Warszawy to ok. 40 km, a z Łodzi - ok. 90 km.

Mszczonów, który do tej pory był wymieniany jako preferowana lokalizacja inwestycji, znajduje się na południe od Baranowa, przy Centralnej Magistrali Kolejowej i drodze ekspresowej S8.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9054b 2017-09-21 15:18   
gość_9054b - Profil gość_9054b
CENTRALNY PORT LOTNICZY BARANÓW - OK, A JAKA LOKALIZACJA?
gość_aeddb 2017-09-20 15:02   
gość_aeddb - Profil gość_aeddb
pomysły by rozwijać Okęcie kosztem wyrzucenia "tanich linii" sa bez sensu - za kilkanaście lat nie będziemy pamiętać, że kiedyś był podział na linie "zwykłe" i "tradycyjne".
Lotnisko z dobrym dojazdem ze znacznej częsci kraju jest potrzebne: ograniczy ilość przelotów krajowych. Więc powinno mieć poparcie choćby ekologów;)
gość_aeddb 2017-09-20 14:58   
gość_aeddb - Profil gość_aeddb
CPL ma sens jeśli będzie dobrze zrobiony.
musi miec dobre połączenie kolejowe z resztą kraju (i wtedy współpraca przewoźników lotniczych z kolejowymi)
musi być blisko autostrad z dobrym dojazdem
przejazd pociągiem z Warszawy na lotnisko nie może być drogi
lotnisko musi być dobrze zaprojektowane dla osób przesiadających się, musi też oferować podróżnym szeroki zakres usług (zwiedzanie Warszawy/Łodzi podczas oczekiwania, hotel po stronie transferowej, rozbudowane strefy wypoczynku dla podróżnych, dobre ceny w restauracjach itd)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama