×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria sprzedała markę za 8 mln euro


Słoweńska linia lotnicza Adria Airways sprzedała prawa do własnej marki za 8 mln euro - informuje ch-aviation.net na podstawie sprawozdania finansowego spółki. Nie wiadomo, kto jest nabywcą.


Lokalne media spekulują, że transakcja mogła mieć na celu sztuczne poprawienie wyników finansowych przewoźnika. Adria Airways w 2016 r. (transakcja miała miejsce w zeszłym roku) zanotowała zysk w wysokości 3,2 mln euro w porównaniu do 9,2 mln euro straty w 2015 r. Poprawa miała miejsce mimo spadku liczby pasażerów o 11 proc. i spadku przychodów o 6,7 proc.

Zgodnie ze sprawozdaniem finansowym przewoźnik będzie leasingował prawo do marki za 400 tys. euro oraz 0,15 proc. całkowitych przychodów rocznie. 

Media ze Słowenii spekulują, że nabywcą marki może być firma 4K Invest, która jest właścicielem Adria Airways. W ten sposób prywatny inwestor mógłby sztucznie podnosić wycenę spółki. 
gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie