×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: Więcej pasażerów i wyższe obroty handlowe


Sierpniowy ruch pasażerski w Zurychu wzrósł o 4,9 proc. i wyniósł łącznie 2,9 mln pasażerów, podczas gdy obroty handlowe wzrosły o 4,4 proc. w stosunku do sierpnia ubiegłego roku i wyniosły 50,5 mln franków (ok. 188,2 mln złotych).


Lotnisko odprawiło 2,07 mln pasażerów rozpoczynających lub kończących podróż w Zurychu (wzrost o 5,1 proc.) i 865,6 tys. tranzytowych (wzrost o 4,4 proc.). Z tras europejskich skorzystało 2,94 mln pasażerów (wzrost o 4,2 proc.), a z międzykontynentalnych 692,8 tys. (wzrost o 7,2 proc.).

Wysokość obrotów handlowych w strefie airside wzrosła w sierpniu o 7,6 proc. podczas gdy obroty handlowe w strefie landside spadły o 0,1 proc. 

W porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku spadła średnia wydawana suma w przeliczeniu na pasażera. W sierpniu wynosiła ona 34,40 franków, o 0,5 proc. mniej niż przed rokiem, jednak z samej strefie airside średnia wydawana suma w przeliczeniu na pasażera wzrosła o 2,6 proc. 

W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku, ruch pasażerski w Zürich Airport wzrósł o 17,4 proc. Łącznie, od początku roku lotnisko obsłużyło 19,6 mln pasażerów. 

W pierwszych ośmiu miesiącach roku obroty handlowe wzrosły o 5,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem (w tym o 9,6 proc. w strefie airside) i wyniosły łącznie 379,8 mln franków (1,41 mld złotych). W tym samym okresie średnie obroty handlowe w przeliczeniu na pasażera spadły o 1,6 proc. i wyniosły 38,70 franków. 


fot. Flughafen Zürichgość_780ed - Profil
gość_780ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie