Do końca września będzie znana lokalizacja CPK

15 września 2017 07:00
23 komentarzy
W ostatnim tygodniu września rząd przyjmie program budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, zapewne w formie uchwały. Znajdzie się w nim m.in. precyzyjnie określona lokalizacja nowego lotniska.
Reklama
Taką deklarację złożył w rozmowie z dziennikarzami Pasazer.com, PAP-u i "Rzeczpospolitej" podczas Forum Lotniczego Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.

Wild podkreślił, że po przyjęciu dokumentu przez rząd zostanie on zaprezentowany opinii publicznej. Z kolei w rozmowie z portalem Rynek-lotniczy.pl zapowiedział, że do końca roku przyjęta zostanie specustawa określająca warunki budowy CPK.

Pierwotnie lokalizacja CPK miała być ujawniona już latem, ale opóźniło się to ze względu na masowe protesty przeciwko planom upartyjnienia sądów przez rząd i związany z tym kryzys polityczny. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest Mszczonów, choć w grę wchodzi jeszcze także Baranów.

Wcześniej Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, podczas wystąpienia otwierającego Forum Lotnicze podkreślił, że CPK musi być zintegrowany z szybką koleją, a do jego działania niezbędne jest utrzymanie silnego przewoźnika narodowego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_83076 2017-09-19 08:13   
gość_83076 - Profil gość_83076
@ gość_9054b: Prawdziwy winner jest Frankfurt i inne huby w Europie bo CPL koło Warszawy będzie dla Warszawy a reszta Polski będzie latać tak jak latała, tzn. południe Polski i Trójmiasto przez Frankfurt, zachodnia Polska z Berlina a WAW zostanie się wschodnia Polska bo jakby nie było jest jej częścią i tylko z tej części Polski i Łodzi Polakom jest najbliżej na lotnisko WAW a 40 km. w tą czy tamtą stronę nie zrobi żadnej różnicy dla reszty Polaków. Chyba jednak chodzi o stworzenie posadek dla towarzyszy bo w rządzie zaczyna się robić ciasno i walka o pozycje zaczyna być coraz agresywniejsza a to dla obecnej ekipy nic dobrego nie wróży tak jak i ten CPL dla ogromnej większości Polaków.
gość_9054b 2017-09-18 15:36   
gość_9054b - Profil gość_9054b
and the winner is.... Baranów
gość_ec29c 2017-09-17 11:10   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Większa liczba lotów bezpośrednich latem z Krakowa do Chicago, bezpośrednie do Nowego Jorku miałyby głęboki sens.

CPL pokazuje, warszawsko-centryczny sposób myślenia obecnych władz, które realizują program "cały naród buduje swoją stolicę".

Ja myślę, że raz w tygodniu LOT mógłby latać bezpośrednio do innych polskich miast, zwłaszcza że były one gotowe sfinansować akcje marketingowe.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy