×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Do końca września będzie znana lokalizacja CPK


W ostatnim tygodniu września rząd przyjmie program budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, zapewne w formie uchwały. Znajdzie się w nim m.in. precyzyjnie określona lokalizacja nowego lotniska.


Taką deklarację złożył w rozmowie z dziennikarzami Pasazer.com, PAP-u i "Rzeczpospolitej" podczas Forum Lotniczego Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK. 

Wild podkreślił, że po przyjęciu dokumentu przez rząd zostanie on zaprezentowany opinii publicznej. Z kolei w rozmowie z portalem Rynek-lotniczy.pl zapowiedział, że do końca roku przyjęta zostanie specustawa określająca warunki budowy CPK.

Pierwotnie lokalizacja CPK miała być ujawniona już latem, ale opóźniło się to ze względu na masowe protesty przeciwko planom upartyjnienia sądów przez rząd i związany z tym kryzys polityczny. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest Mszczonów, choć w grę wchodzi jeszcze także Baranów. 

Wcześniej Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, podczas wystąpienia otwierającego Forum Lotnicze podkreślił, że CPK musi być zintegrowany z szybką koleją, a do jego działania niezbędne jest utrzymanie silnego przewoźnika narodowego.gość_41d34 - Profil
gość_41d34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie