×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM z końcem października wycofa fokkery 70


KLM poinformował, że 28 października br. odbędą się ostatnie komercyjne loty fokkerów 70 w barwach holenderskiego przewoźnika. Tym samym dobiegnie końca 97-letnia współpraca między obiema firmami.


Linia opublikowała z tej okazji specjalną listę lotów, którymi te niewielkie maszyny zakończą swoją służbę. Będą to rejsy: KL1862 z Düsseldorf,  KL1512 z Norwich, KL1912 z Hanoweru,  KL1732 z Brukseli, KL1746 z Luksemburga . z KL1070 z Londynu. Wszystkie będą wykonane do Amsterdamu. 

Jako ostatni, w holenderskiej stolicy wyląduje lot KL1070 z Londynu, co ma nawiązywać do historycznego lotu z 15 września 1920 r. na którym zadebiutował fokker F.II - pierwszy samolot we flocie KLM.


KLM użytkował łącznie 26 sztuk modelu fokker 70, z czego do dnia dzisiejszego pozostało jedynie osiem maszyn. Pierwsza z nich do floty dołączyła wiosną 1996 roku.

Zaledwie miesiąc temu z fokkerami 70 zakończył swoją przygodę także Austrian Airlines. Obecnie najwięcej tych maszyn (12 sztuk) posiadają australijskie linie Alliance Airlines, których flotę stanowią wyłącznie samoloty wyprodukowane przez Fokkera.

fot. Piotr Bożykgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie