easyJet sprzeda loty dalekodystansowe przez Londyn

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 września 2017 11:00
5 komentarzy
easyJet ogłosił nawiązanie współpracy z Norwegianem i kanadyjską linią WestJet w zakresie sprzedaży połączeń dalekodystansowych z Londynu-Gatwick. Możliwe będą gwarantowane przesiadki zarówno między liniami, jak i w obrębie siatki easyJeta.
Reklama

To pierwsza tego typu umowa o współpracy linii niskokosztowych i przesiadkach między trasami krótko- i dalekodystansowymi.

Dzięki umowie pasażerowie będą mogli kupić na stronie easyJeta bilety m.in. do Singapuru, Buenos Aires i 11 miast w Stanach Zjednoczonych, do których lata lub będzie wkrótce latał Norwegian. Umową objętych jest także sześć tras WestJeta do Kanady (część z nich obsługiwana jest wąskokadłubowymi boeingami 737).

Oferta "Worldwide by easyJet" nie różni się od połączeń przesiadkowych oferowanych przez linie tradycyjne. easyJet umożliwia kupno biletu z przesiadką w Londynie-Gatwick zarówno w obrębie własnej siatki połączeń, jak i we współpracy z Norwegianem i WestJetem. Te dwie linie w ramach współpracy zajmą się obsługą połączeń dalekodystansowych. Nie będą możliwe przesiadki na trasy europejskie Norwegiana z Londynu-Gatwick.


W przypadku kupna biletu z przesiadką pasażerowie będą mieli gwarantowany transfer lub zmianę rezerwacji w przypadku opóźnienia wraz z odpowiednimi świadczeniami w razie potrzeby (np. nocleg, jeśli kolejny lot jest możliwy dopiero następnego dnia) oraz automatyczny transfer bagażu. Nie będą musieli ponownie przechodzić odprawy.

Minimalny czas przesiadki został ustalony aż na 2,5 godziny, co daje przewoźnikowi duży margines bezpieczeństwa. Technologię systemu rezerwacji lotów dostarczyła firma Dohop. Biletów nie można rezerwować na stronach Norwegiana ani WestJeta.

easyJet podkreśla, że obecnie ok. 200 tys. pasażerów rocznie na własną rękę buduje plany podróży z przesiadką w obrębie siatki tej linii. Spółka zapowiedziała, że planuje rozszerzenie oferty "Worldwide by easyJet" na kolejne lotniska - w planach jest uruchomienie jej m.in. w Mediolanie-Malpensa, Genewie, Amsterdamie, Paryżu-CDG i Barcelonie.


easyJet wyprzedził tym samym Ryanaira, który od dawna prowadzi rozmowy na temat nawiązania takiej współpracy z Norwegianem i Aer Lingusem. Nie wiadomo, czy wejście w porozumienie z easyJetem oznacza, że Norwegian zrezygnował z umowy z Ryanairem. Według Johna Hurleya, członka zarządu Ryanaira ds. technologii, warunki handlowe tej współpracy są już ustalone, a wstrzymują ją tylko kwestie technologiczne. Ryanair nie chciał bowiem wykorzystywać platformy firmy zewnętrznej, lecz umożliwić wymianę danych bezpośrednio między systemami dystrybucji linii.

W ostatnich dniach pojawiły się jednak liczne informacje o zgrzytach między Norwegianem a Ryanairem. Michael O'Leary, szef tej drugiej linii, ostrzegł, że Norwegian może tej zimy zbankrutować, natomiast norweska linia rozpoczęła rekrutację pilotów w Dublinie na warunkach korzystniejszych niż oferowane przez irlandzkiego przewoźnika.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6c19f 2017-09-13 12:41   
gość_6c19f - Profil gość_6c19f
Bardzo mało prawdopodobne lub"równe zeru" jest to że Ezy poprzestanie na dwóch rotacjach do MXP i nie otworzy nowych kierunków. Albo się sparzy i wyjdzie z LUZ albo się będzie rozwijał.
Aandrzej 2017-09-13 11:50   
Aandrzej - Profil Aandrzej
gość_6c19f z Lublina do Mediolanu easyjet będzie latał "aż" dwa razy w tygodniu. Prawdopodobieństwo trafienia na korzystną przesiadkę jest naprawdę bliskie 0.
moherowy 2017-09-13 11:34   
moherowy - Profil moherowy
"Spółka zapowiedziała, że planuje rozszerzenie oferty "Worldwide by easyJet" na kolejne lotniska - w planach jest uruchomienie jej m.in. w Mediolanie-Malpensa, Genewie, Amsterdamie, Paryżu-CDG i Barcelonie." Szkoda, że nie możemy zobaczyć miny MOLa ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama