Wyniki szczegółowe Plebiscytu PPP

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 czerwca 2009 22:32
39 komentarzy
Reklama

Pasażerowie biorący udział w naszym Plebiscycie Port Przyjazny Pasażerowi 2009 oceniali porty w pięciu podkategoriach. Chcieliśmy zaprezentować dokładne wyniki. Przyjrzyjmy się zatem szczegółowo wynikom cząstkowym.

Dojazd i parking

Najlepszy dojazd i parkingi ma Poznań. Nic dziwnego, skoro Ławica znajduje się praktycznie w mieście, dookoła terminalu pełno miejsc do parkowania, a komunikacja miejska działa sprawnie.Podobne zalety z dojazdem prezentuje Łódź, dokąd szybko można dojechać komunikacja miejską. Trzecie miejsce przypada krakowskim Balicom, pewnie za sprawą kolejki Balice Express, która od kilku lat dojeżdża w pobliże krakowskiego lotniska. Dalej klasyfikacja jest prosta - im dalej lotnisko od miasta, tym gorzej wypada w ocenie czytelników; im gorsza komunikacja z lotniskiem, tym dalsze miejsce w rankingu.

Odprawa biletowo-bagażowa

Katowice, Kraków i Poznań mają najlepszą obsługę odprawy biletowo-bagażowej. Przestronne terminale z dużą ilością stanowisk zdecydowanie wpłynęły na taka decyzję czytelników.Choć są odstępstwa od tej reguły. Warszawa chwali się nowoczesną i przestronną strefą T2 Terminalu Międzynarodowego, to jednak czytelnicy nadal pamiętają warunki odprawy w „nieświętej pamięci” terminalu Etiuda – co widać w wynikach.

Kontrola bezpieczeństwa

Czytelnicy uznali katowicką, poznańską i warszawską kontrolę bezpieczeństwa za najlepszą.Wydaje się zatem, że podejście katowickich pograniczników zmieniło się in plus. I zdecydowanie jest to widoczne w ocenie użytkowników katowickiego lotniska.

Sklepy i usługi

Warszawa zdecydowanie deklasuje pozostałe porty w kategorii usług i sklepów. To efekt strefy T2 Terminalu Międzynarodowego, w którym znajduje się kilkanaście sklepów „Travel value & Duty free”, wiele kawiarni i restauracji oraz punktów sprzedaży prasy, pamiątek i różnych gadżetów.Tak, jak powinno być na każdym lotnisku. Dużo dalej plasują się Kraków i Katowice, i dalej znów dużo dużo nic.

Funkcjonalność

Za najbardziej funkcjonalne uznane zostały Katowice, Poznań i Warszawa. Czytelnicy zdecydowanie stawiają na nowoczesność i przestronność.Katowickie lotnisko to Terminal B, Poznań ma duży, ale niestety nieco nie wykorzystany budynek terminalu, zaś Warszawa zdecydowanie punktuje za strefę T2 Terminalu Międzynarodowego.

Rzeszów i Szczecin w ogonie...

Na szarym końcu przewijają się lotniska w Rzeszowie i Szczecinie. W zasadzie w większości kategorii porty te ocenili czytelnicy najgorzej. Szczecin wypada fatalnie w ocenie ogólnej, jak również dojazdu i kontroli bezpieczeństwa. Na przedostatniej pozycji znajduje się wśród usług/sklepów i funkcjonalności. Rzeszów przegrywa pod względem sklepów i usług oraz funkcjonalności. Miejmy nadzieję, iż powstająca w lipcu społka lotniskowa w Jasionce sprawi iż w przyszłych edycjach Rzeszów będzie plasował się wyżej w naszym Plebiscycie.

Katowice górą, Szczecin ostatni!

Tyle wyniki szczegółowe. W klasyfikacji ogólnej Katowice wyprzedziły Warszawę i Kraków.Duńczycy najlepsi

Lotnisko w Kopenhadze zdobyło 8,58 punkta na 10 możliwych. Tuż za nim uplasowały się porty w Zurychu (8,49), Monachium (8,45), Frankfurcie (8,43) i Atenach (8,40).

Katowice jak Malaga, Weeze gorsze od Szczecina

Ciekawostką jest fakt, że lotnisko w Pyrzowicach (7,17) zostało ocenione na równi z hiszpańską Malagą (7,19), czy angielskim Bristolem (7,16). Lotnisko w Warszawie (7,07) zostało podobnie ocenione jak lotnisko Paryż Orly (7,02) zaś Kraków (6,96) na równi z Bournemouth (6,99). Gorsze od Szczecina (5,65) było lotnisko Weeze (5,53).

Szczegółowy plik z wynikami można pobrać tutaj

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
aynis 2009-06-25 14:17   
aynis - Profil aynis
gosc_pilot: zawsze możesz się zarejestrować i wtedy Twoje komentarze na pewno się na forum pojawią.
gosc_Fan K 2009-06-25 14:15   
gosc_Fan K - Profil gosc_Fan K
Gość pilot, widzę, że ty wyjątkowo nie lubisz lotniska w Katowicach. Ciekawe czemu? Albo jesteś z Krakowa i szlag cię trafia jak Katowice odnoszą sukcesy, albo może jesteś byłym pracownikiem lotniska, który został kiedyś wywalony na zbity pysk.
gosc_PILOT 2009-06-25 13:29   
gosc_PILOT - Profil gosc_PILOT
Ponieważ mam odrębne zdanie na temat konkursu mój głos w dyskusji sprzed 2 dni nie został opublikowany. Nieżle musi lotnisko w Katowicach odpłacać się Pasażerowi .com
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama