×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Warszawie stanęły krany z wodą pitną


Lotnisko Chopina jest pierwszym w Polsce, które udostępniło pasażerom specjalne źródła darmowej wody pitnej w terminalu. W Warszawie stanęły trzy takie dystrybutory.Lotnisko Chopina w Warszawie uruchomiło dystrybutory wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji m. st. Warszawy. Krany są dostępne w tak zwanej strefie tranzytowej, za strefą kontroli bezpieczeństwa. Urządzenia są przystosowane do napełniania butelek. 

Dwa dystrybutory z bezpłatną wodą ustawione są w strefie Schengen, a jeden w Non-Schengen. Woda z urządzeń spełnia wszystkie wymagane normy wody pitnej.


Lotnisko Chopina tym samym stało się pierwszym lotniskiem w Polsce i jednym z pierwszych w regionie, na którym pasażerowie mają dostęp do darmowej wody pitnej w dystrybutorach. Woda wodociągowa z kranów niemal w całej Europie, w tym w Polsce, również jest zdatna do picia, choć konieczność nalewania jej do butelek w umywalkach w toaletach była bardzo niekomfortowa dla pasażerów. Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa, przez kontrolę bezpieczeństwa nie wolno przenieść płynów o pojemności większej niż 100 ml. Nie ma jednak ograniczeń co do przenoszenia pustych butelek. 

Bardzo cieszymy się, że wspólnie z MPWiK mogliśmy wprowadzić to udogodnienie naszych pasażerom. Jesteśmy dumni, że jako pierwsze lotnisko w Polsce udostępniamy osobom podróżującym z naszego lotniska darmową wodę - mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina.

Podobne dystrybutory w Europie stoją m.in. na większości lotnisk skandynawskich. Są też bardzo popularne w Azji i Stanach Zjednoczonych. 

Postępowanie w sprawie wysokich cen wody butelkowanej na lotniskach prowadzi UOKiK. Urząd sprawdza, czy nie doszło do zmowy cenowej dystrybutorów. Komisja Europejska zaleca, by woda na lotniskach była dostępna za 1 euro.

fot. Lotnisko Chopinagość_70211 - Profil
gość_70211
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie