Gala Plebiscytu PPP w obiektywie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
18 czerwca 2009 19:53
15 komentarzy
Reklama

Pasażerowie po raz pierwszy wybrali najlepszy polski oraz zagraniczny port lotniczy. Podczas gali plebiscytu Port Przyjazny Pasażerowi 2009, zwycięzcom zostały wręczone nagrody. Wyniki są już znane, zobaczmy jak wyglądał wczorajszy wieczór okiem kamery.Pomimo problemów lokalowych, jakich doświadczyliśmy tuż przed samą imprezą, to wspólnymi siłami udało się zorganizować miejsce, w którym moglibyśmy wręczyć nagrody.Uroczysta Gala miała odbyć się w uważanej za najbardziej ekskluzywne miejsce w Warszawie Restauracji Rondo Royal. Niestety na trzy godziny przez planowaną uroczystością, właściciel poinformował nas, że impreza się nie odbędzie gdyż lokal został zajęty przez komornika.Ekipa Pasazer.com i agencji PR ConTrust stanęła na wysokości zadania. W przeciągu 2 godzin zorganizowała nowe miejsce, na nasze i zaproszonych gości - szczęście w tym samym budynku... Może nie było tak ekskluzywnie i wybornie jak planowaliśmy, może nie było wytrawnej kolacji, może nie było pianisty... ale za to było kameralnie, miło i przyjemnie.Przybyłych gości powitała Marta Rakoczy z agencji Contrust. Po szczerych przeprosinach za zmianę miejsca naszego wieczornego spotkania, Marta z klasą i z uśmiechem na ustach poprowadziła galę.Redaktor naczelny Pasazer.com, Paweł Cybulak opowiedział, skąd zrodził się pomysł na taki plebiscyt, który stanowi uzupełnienie dla konkursu na najlepszą linię lotniczą, oraz przedstawił zasady liczenia głosów oddanych przez pasażerów.Rozpoczęliśmy od wręczenia nagrody dla jednego z czytelników, biorących udział w głosowaniu. Szczęśliwca, który otrzyma bilet dla dwóch osób na przelot liniami SAS do Skandynawii wylosował Szymon Żaliński, przedstawiciel przewoźnika.Nagrodę w imieniu Tomasza Pabisa z województwa świętokrzyskiego odebrał Paweł Cybulak.Zebrani goście z niecierpliwością oczekują na ranking polskich portów najbardziej przyjaznych pasażerom.Zanim jednak to nastąpiło, wręczone zostały wyróżnienia za najlepsze logo, dział prasowy, magazyn lotniskowy oraz stronę internetową. Oceny podjęli się redaktorzy Pasazer.com.

Napięcie cały czas rosło, ale najpierw wyniki na najlepszy zagraniczny port lotniczy.

Zwyciężyła Kopenhaga. Na zdjęciu, Szymon Żaliński z linii lotniczych SAS w imieniu przedstawicielu portu dziękuje czytelnikom za ich oddane głosy na kopenhaskie lotnisko.Pasażerowie oddawali głosy w pięciu podkategoriach. Zanim poznaliśmy ścisłą czołówkę, przybliżyliśmy zebranym gościom wyniki cząstkowe.Ania Żuchlińska omówiła zwycięzców poszczególnych podkategorii.Wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki... A oto i one!Trzecie miejsce – Kraków! Nagrodę odebrał Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.Drugie miejsce – Warszawa! Nagrodę odebrała Iwona Zaniewska, kierownik Działu Komunikacji.Jedni już wiedzą, inni się domyślają... Pierwsze miejsce, czyli Port Przyjazny Pasażerowi 2009 przypada Katowicom.Nagrodę odebrał Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządcy katowickiego lotniska.Artur Tomasik dziękuje czytelnikom za oddane głosy i obiecuje, że port lotniczy w Katowicach w dalszym ciągu będzie tak dbał o pasażera, jak do tej pory, a nawet lepiej! Sprawdzimy, jak lotnisko poradzi sobie z takim tytułem i czy w następnej edycji naszego plebiscytu, także znajdzie się na pierwszej pozycji...Jeszcze chwila dla reporterów. Jan Pamuła wykorzystuje okazję, żeby podpytać Artura Tomasika, jak być portem najbardziej przyjaznym.Oficjalna część zakończona. Teraz czas na swobodne krążenie między stolikami, wymienianie uprzejmości lub zawieranie nowych znajomości.Ranking lotnisk jest już znany, teraz czas na prywatne komentarze. Od lewej: Paweł Cybulak, Zbigniew Mączka - wiceprezes ULC, Marta Rakoczy - z agencji PR ConTrust.Redakcja Pasazer.com w prawie pełnym składzie. Zawsze gotowi, by dostarczyć pasażerom ważne informacje. I te dobre, i te złe. Zawsze na bieżąco z nowinkami w świecie lotniczym.Debaty nad wynikami toczyły się jeszcze przez długi czas. Od lewej: Krzysztof Banaszek - prezes PAŻP, Zbigniew Sałek, Grzegorz Dittrich - prezes Baltony, Krzysztof Wicherek - szef Jet Aira.Gratulacje dla zwycięzców!My również gratulujemy portowi lotniczemu w Katowicach.Zadowolony z wygranej Leszek Budka, wiceprezes Katowice Airport, Ireneusz Dylczyk i Krzysztof Wicherek z Jet Air.Lotnisko w Poznaniu znalazło się tuż za podium, od Krakowa dzieliło go tylko kilka punktów. Hannę Surmę z poznańskiej Ławicy bardzo te wyniki ucieszyły. Od lewej: Zbigniew Mączka, Hanna Surma i Magdalena Perkowska z Baltony.Redakcja Pasazer.com przy okrągłym stole wraz z Szymonem Żalińskim dyskutuje o sytuacji na polskim niebie.

Podczas naszej uroczystości szef polskiego odziału British Airways Emilia Osewska - Mądry poinformowała nas, iż z końcem czerwca kończy pracę w BA.Czyżby prezes Mariusz Wiatrowski z poznańskiej Ławicy namawiał Emilię Osewską- Mądry z British Airways na powrót tego przewoźnika do Poznania

Hanna Surma z poznańskiej Ławicy jak zwykle miała dla nas drobne upominki.Nieocenione dziewczyny z agencji ConTrust, które doskonale spisały się w sytuacji kryzysowej, jaka nas spotkała. Od prawej: Marta Rakoczy, Renata Syperek i Jolanta Kosiór. Bez nich nie byłoby tej imprezy!Relację filmową z uroczystości zamieścimy już niebawem.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym. Mamy nadzieję, że nie spoczną na laurach i dalej będą dbać o swoich pasażerów. A niech pozostałe porty lotnicze wezmą sobie do serca uwagi czytelników, by w przyszłym roku mogli się cieszyć lepszymi wynikami.

Anna Żuchlińska
zdjęcia: Mariusz Miśkiewicz i Sebastian Guśliński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_Witek 2009-06-23 10:47   
gosc_Witek - Profil gosc_Witek
w internecie na stronie noltychy.pl też jest informacja.
gosc_4rex 2009-06-21 04:49   
gosc_4rex - Profil gosc_4rex
a ja slyszalem w eska rock i widzialem wzmianke w tvn w przegladzie prasy oraz material w tv silesia.
driver800 2009-06-21 03:26   
driver800 - Profil driver800
Zarówno Polsat, jak i tvn24, a także TVN Warszawa (wymieniając tylko TV), na kilka tygodni przed finałem otrzymały informację o plebiscycie i zaproszenia na finał, ponowione na kilka dni przed imprezą. Temat delikatnie mówiąc olano. Albo te "idealne" media winny popracować nad systemem przekazywania informacji wewnątrz.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama