Amsterdam utrzyma osobną kontrolę małych toreb

12 września 2017 11:20
Port lotniczy w Amsterdamie zapowiedział, że po udanych testach latem podjął decyzję o utrzymaniu linii kontroli bezpieczeństwa przeznaczonych dla pasażerów wyłącznie z małym bagażem podręcznym.
Reklama
Osobne przejścia dla takich podróżnych będą działały od godz. 3 do 20 w hali odlotów A, od 6 do 16 w hali B i od 6:30 do 20:30 w hali C.

Pasażerowie, którzy chcą z nich skorzystać mogą podróżować z bagażem podręcznym o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Nie może to być walizka na kółkach. W grę wchodzą małe torebki, torby na laptopa czy niewielkie plecaki.

Letnie testy pokazały, że wydzielone przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa dla takich pasażerów mają nawet o 15-20 proc. większą przepustowość. Lotnisko chwali się jednak ogólną sprawnością kontroli - w szczycie sezonu letniego 95 proc. pasażerów pokonało kontrolę bezpieczeństwa w mniej niż 10 minut.

Schiphol zapowiada, że po jesiennych wakacjach w Holandii, przypadających w większości kraju w połowie października, ponownie dokona oceny godzin otwarcia przejść dla pasażerów z małym bagażem podręcznym.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy