×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amsterdam utrzyma osobną kontrolę małych toreb


Port lotniczy w Amsterdamie zapowiedział, że po udanych testach latem podjął decyzję o utrzymaniu linii kontroli bezpieczeństwa przeznaczonych dla pasażerów wyłącznie z małym bagażem podręcznym.


Osobne przejścia dla takich podróżnych będą działały od godz. 3 do 20 w hali odlotów A, od 6 do 16 w hali B i od 6:30 do 20:30 w hali C. 

Pasażerowie, którzy chcą z nich skorzystać mogą podróżować z bagażem podręcznym o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Nie może to być walizka na kółkach. W grę wchodzą małe torebki, torby na laptopa czy niewielkie plecaki. 

Letnie testy pokazały, że wydzielone przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa dla takich pasażerów mają nawet o 15-20 proc. większą przepustowość. Lotnisko chwali się jednak ogólną sprawnością kontroli - w szczycie sezonu letniego 95 proc. pasażerów pokonało kontrolę bezpieczeństwa w mniej niż 10 minut.

Schiphol zapowiada, że po jesiennych wakacjach w Holandii, przypadających w większości kraju w połowie października, ponownie dokona oceny godzin otwarcia przejść dla pasażerów z małym bagażem podręcznym.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie