×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates chcą zapewnienia na temat przyszłości programu A380


Linie lotnicze Emirates uzależniają zamówienia kolejnych airbusów A380 od zapewnienia producenta, że nie przerwie programu produkcji SuperJumbo.


Producent z Tuluzy bardzo liczył na to, że linie lotnicze Emirates zamówią kolejne 20 sztuk airbusów A380 podczas zbliżających się listopadowych targów Dubai Air Show. Jednak jak informują władze przewoźnika, takie zamówienie nie jest pewne - problemami, które stoją na drodze do porozumienia jest cena maszyn oraz przyszłość programu A380.

Wiem, że chcą nas przekonać do zrobienia czegoś. W tej chwili nie jesteśmy na to gotowi. Potrzebujemy silnego zapewnienia, że oni będą robić wszystko, co potrzebują zrobić, by utrzymać program przy życiu. Nie chcemy zostać z samolotami, które nie mają żadnej wartości - powiedział Tim Clark, prezydent linii Emirates. 

W czerwcu Airbus ogłosił, że produkcja airbusów A380 w 2019 r. zostanie ograniczona do ośmiu maszyn w ciągu roku, z poziomu 15 w tym roku i 28 w 2016 r. Plan ten miał się nie zmienić nawet gdyby producent otrzymał zamówienia na nowe maszyny przed końcem tego roku, chyba że zamówienie byłoby znaczące, mówił wtedy Tom Enders, prezes Airbusa. 

Linie lotnicze Emirates są największym klientem programu. Obecnie przewoźnik posiada zamówienia na 140 maszyn tego typu, z czego odebrał już 97 samolotów. 

W czerwcu Airbus zaprezentował zmienioną wersję maszyny, A380 Plus, wyposażoną w redukujące spalanie nowe końcówki skrzydeł - winglety, oraz w zmieniony wystrój wnętrza, dzięki któremu na pokładzie pojawi się miejsce na 80 dodatkowych foteli. Zmiany te mają przynieść 13 proc. oszczędności kosztów w przeliczeniu na fotel. Linie lotnicze Emirates zastanawiały się nad zamówieniem 20 maszyn tego typu, pomimo że tuż po ogłoszeniu zmian Clark, który postulował wprowadzenie dalej idących modyfikacji, obejmujących nowe silniki, twierdził że linie Emirates nie potrzebują zwiększonego oferowania. 

Linie lotnicze Emirates zastanawiają się także nad przyszłością 25 najstarszych maszyn, które mają zostać przez nowsze A380 z obecnego zamówienia, które będą dołączać do floty przewoźnika. Nie wykluczone, że niektóre z samolotów, które obecnie posiada przewoźnik, zostaną przekształcone na wersję A380 Plus, powiedział Clark. 


fot. Emiratesgość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie