Najlepsze porty uhonorowane

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 czerwca 2009 14:04
60 komentarzy
Reklama

Wczoraj (17.06) wieczorem odbyła się uroczystości wręczenia nagród w Plebiscycie Port Przyjazny Pasażerowi 2009. Planowaliśmy zgromadzić najważniejsze postacie polskiego lotnictwa na wystawnej włoskiej kolacji w ekskluzywnej restauracji Rondo Royal w Warszawie. Planowaliśmy, bo finalnie zostaliśmy zmuszeni zmienić miejsce spotkania. O godzinie 15:30 otrzymaliśmy telefon, że restauracja Rondo Royal ogłosiła bankructwo, a jej majątek został zajęty przez syndyk upadłościowy, a tym samym restauracja jest zamknięta do odwołania. Postawiło nas to w bardzo trudnej sytuacji.

Myślę, że znacie nas już na tyle, by wiedzieć, że się nie poddaliśmy! W ciągu zaledwie dwóch godzin znaleźliśmy nowe miejsce i przygotowaliśmy je do „uroczystego” wręczenia. Cała ekipa Pasazer.com wraz z agencją PR Contrust stanęła na wysokości zadania i udało się... o 19:00 byliśmy gotowi na przyjęcie gości. Jak życie pokazało to nie miejsca, a ludzie tworzą atmosferę. Dziękujemy wszystkim gościom za wyrozumiałość i podniesienie nas na duchu w tej wyjątkowo trudnej sytuacji.

Port lotniczy to obecnie coś więcej niż tylko miejsce rozpoczęcia lub zakończenia podróży. Współczesny port lotniczy to sklep, kawiarnia, restauracja, a także preludium do odpoczynku dla wielu pasażerów udających się na wakacje.

Plebiscyt „Port Przyjazny Pasażerowi” jest pierwszym tego typu, jakościowym badaniem, w którym ocenie głosujących poddano kluczowe dla portu lotniczego elementy: komunikację (pod względem dojazdu i dostępności parkingów), odprawę biletowo-bagażową, kontrolę bezpieczeństwa, dostępność sklepów i usług oraz funkcjonalność i system organizacji lotniska.

Katowice i Kopenhaga zwycięzcami

Ponad 11 tysięcy czytelników portalu pasazer.com oceniało, w skali od 1 do 10, najlepszy ich zdaniem polski i europejski port lotniczy.Najbardziej przyjaznym polskim portem został Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach (średnia ocen – 7,17).Drugie miejsce zajął Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie ze średnią ocen 7,07.Trzecie, ze średnią ocen 6,96 – Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice. Spośród europejskich lotnisk Polacy najwyżej ocenili port w Kopenhadze (średnia ocen – 8,58) oraz w Zurychu i Monachium (ze średnią ocen odpowiednio 8,49 i 8,45).- Wyniki plebiscytu pokazują jak istotna dla pasażerów jest funkcjonalność lotniska. Wszyscy chcemy szybko dojechać na lotnisko, bezproblemowo zaparkować, zrobić zakupy oraz zostać miło i szybko odprawionym. Nasze badanie jest sygnałem dla zarządzających portami lotniczymi, że wymagania podróżujących stale rosną. Mamy nadzieję, że nasz plebiscyt przyczyni się do doskonalenia oferty polskich lotnisk – powiedział Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com.

Pierwsza Gala Plebiscytu Port Przyjazny Pasażerowi zgromadziła wielu znamienitych gości. Wśród zainteresowanych wynikami plebiscytu byli prezesi największych polskich portów lotniczych, przedstawiciele linii lotniczych operujących w Polsce, a także przedstawiciele urzędów i instytucji związanych z lotnictwem. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Zbigniewa Mączki– wiceprezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Krzysztofa Banaszka – prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Grzegorza Dittricha, prezesa BH Travel Retail Poland.

Organizatorem Plebiscytu jest Portal Pasazer.com, a partnerem Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego „Baltona”. Nagrodę dla pasażera, biorącego udział w Plebiscycie ufundowały skandynawskie linie lotnicze SAS.

Fotoreportaż z tego wydarzenia już wkróce na naszych łamach.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
paszecznik 2009-06-20 00:56   
paszecznik - Profil paszecznik
wiesz hambi przypuszczam ze wiekszosc ludzi co glosowala kierowala sie przywiazaniem do regionu.
hamburg 2009-06-20 00:39   
hamburg - Profil hamburg
aynis: Jak to subiektywne? Przeciesz ostatnio w przegladzie prasy (tutaj na stronie) czytalem artykul o tym ze WAW jest jedna z najgorszych lotnisk w Europie i na Swiecie.....a mysle ze oceniali to ludzie z organizacji ktorzy brali wszystko pod uwage. Ten konkurs pokazal ze liczy sie prawie sama popularnosc i pewnie sentyment do jakiegos portu.....
aynis 2009-06-19 22:52   
aynis - Profil aynis
Mogę jeszcze dodać, że była niewielka różnica punktowa pomiędzy Krakowem a Poznaniem. Ale między Poznaniem a Gdańskiem była całkiem spora.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama