×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: Ruch w sierpniu większy o 1,9 proc.


W sierpniu z głównego lotniska w Londynie skorzystało 7,48 mln podróżnych. To o 1,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.


Najszybciej ruch pasażerski rósł na trasach bliskowschodnich (774 tys., +7,1 proc.) i krajowych (440 tys., +6,3 proc.). Dobrze rozwijały się także połączenia europejskie (3,17 mln, +2,1 proc.) i do Ameryki Łacińskiej (116 tys., +1,0 proc.). Pewna stagnacja dała o sobie znać na kierunkach północnoamerykańskich (1,71 mln, +0,6 proc.). Spadki wykazano natomiast w segmencie rejsów w rejon Azji Pacyficznej (1,01 mln, -0,6 proc.) oraz Afryki (290 tys., -1,8 proc.).

Na Heathrow, w omawianym okresie obsłużono 42 tys. operacji lotniczych (-0,1 proc.).

Szybko rośnie także obsługa towarowa. Łącznie odprawiono w sierpniu br. 139 tys. ton frachtu (+13 proc.). Rynkiem najszybciej rozwijającym się były przewozy z i do Ameryki Łacińskiej (wzrost o 30 proc.). Dobrze wypadają także statystyki cargo na połączeniach do Ameryki Północnej (+13 proc.) oraz do Azji (+12 proc.).gość_7dcff - Profil
gość_7dcff
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie