×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: 1,8 mln pasażerów w tym roku, ponad 2 mln za rok


W tym roku port lotniczy w Poznaniu odprawi ponad 1,8 mln pasażerów, a w przyszłym może to być nawet 2,1-2,2 mln - przekazał w rozmowie z Pasazer.com Mariusz Wiatrowski, prezes poznańskiego lotniska.


Jak wynika ze statystyk Pasazer.com, do końca lipca poznański port lotniczy odprawił w tym roku niemal milion pasażerów - dokładnie było to 990 tys. To o ok. 3 proc. więcej niż rok temu. Jeśli taka dynamika zostałaby utrzymana, Ławica mogłaby liczyć co najwyżej na 1,75 mln pasażerów. 

Jednak wzrosty w drugiej części ruchu powinni przyspieszyć m.in. dzięki uruchomieniu lotów LOT-u i Wizz Aira na Ukrainę (odpowiednio do Lwowa i Kijowa-Żulian), a przede wszystkim dzięki startowi bazy Ryanaira pod koniec października. Swoje dokładają także stabilnie rosnące przewozy czarterowe. W tym roku Poznań liczy na silną zimę w tym mocno sezonowym segmencie działalności m.in. z uwagi na zapowiedziane loty do Dubaju oraz obsługiwane samolotami szerokokadłubowymi do Dominikany. 

Takie prognozy oznaczają, że Ławica pozostanie lotniskiem plasującym się za dużymi portami regionalnymi: Krakowem, Gdańskiem, Katowicami, Modlinem i Wrocławiem. Utrzyma jednak znaczną przewagę nad małymi lotniskami, które nie zbliżają się nawet do granicy miliona pasażerów rocznie. 

Mariusz Wiatrowski, prezes lotniska w Poznaniu, prognozuje, że w 2020 r. lotnisko powinno osiągnąć poziom 2,5 mln pasażerów odprawianych rocznie. 

Zapis pełnego wywiadu z Wiatrowskim jest dostępny tutajgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie