×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe lato w airBaltic


W sierpniu tego roku linie lotnicze airBaltic przewiozły ponad 380 tys. pasażerów, o 20 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Przez trzeci miesiąc z rzędu jest to największa liczba przewiezionych pasażerów w historii przewoźnika.


Ogółem, przez trzy miesiące lata, na pokładach samolotów airBaltic gościło ponad 1,1 mln pasażerów, wylicza przewoźnik. 

- Tak silne lato nie byłoby możliwe bez dodania do naszej floty siedmiu nowych samolotów bombardier CS300. Maszyny te przewyższyły nasze oczekiwania. W ubiegłym tygodniu, na przykład, nasz najnowszy dodatek do floty, YL-CSG, spędził w powietrzu prawie 100 godzin, co jest światowym rekordem CSeries - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

Do tej pory bombardiery CS300 we flocie airBaltic wykonały ponad 3,6 tys. planowanych operacji lotniczych, wylatując łącznie ponad 8,1 tys. godzin. Obecnie prawie co czwarty pasażer goszczący na pokładach samolotów airBaltic, podróżuje bombardierem CS300. 

- Kiedy kilka lat temu pracowaliśmy nad naszym biznesplanem Horizon 2012, ustawiliśmy wysoko poprzeczkę ambicji dla naszych linii lotniczych. Mimo to, nigdy nie spodziewaliśmy się, że będziemy tak bardzo się rozwijać w tak wczesnym stadium planu. Mamy nadzieję, że rok 2017 zakończymy ze znakomitymi wynikami, gdyż nasza sprzedaż biletów na zimę również wygląda bardzo obiecująco - dodał Gauss. 


fot. airBalticgość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie