×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta wygrała wyścig z huraganem Irma


Lot Delty z Nowego Jorku wylądował w San Juan na Portoryko i niecałą godzinę później wystartował z pasażerami w drogę powrotną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że samolot ścigał się z nadchodzącym huraganem Irma.


Lot o numerze DL431 wystartował z lotniska JFK o 08:12 i wylądował w San Juan o godzinie 12:01, a już o godzinie 12:43 jako lot DL302 był z powrotem w powietrzu, by wylądować w Nowym Jorku o 16:22. 

żródło: Flightradar24.com

Lot śledziło tysiące ludzi z całego świata za pośrednictwem strony Flightradar24.com. Na radarze pogodowym widać było, jak samolot w drodze powrotnej do Nowego Jorku wykorzystuje korytarz względnie dobrej pogody w zewnętrznej części huraganu.

Przedstawiciel Delta Air Lines powiedział, iż ostani rozkładowy lot do San Juan tuż przed uderzeniem huraganu Irma w Puerto Rico był wykonywany w warunkach pogodowych, które w żaden sposób nie zagrażały bezpieczeństwu. Gdy lot DL431 lądował na Karaibach widoczność wynosiła ok. 14,5 km i padał lekki deszcz, a siła wiatru w porywach wynosiła 58 km/h. 

Trasa lotu boeinga 737-900ER została starannie zaplanowana przez sztab meteorologiczny Delty, a sam lot był na bieżąco monitorowany. 

Warunki pogodowe niedługo po starcie uległy znacznemu pogorszeniu w miarę zbliżania się huraganu. Maksymalna prędkość wiatru odnotowana na Portoryko wyniosła prawie 180 km/h. Huragan Irma przeszedł również nad francusko-holenderską wyspą Św. Marcina, gdzie dokonał olbrzymich zniszczeń, oraz uszkodził międzynarodowy port lotniczy Juliana (SXM). To lotnisko znane wśród fanów lotnictwa jako doskonałe miejsce do obserwacji samolotów przelatujących tuż przed lądowaniem nad publicznie dostępną plażą. gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie