Problemy strony internetowej LOT-u

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
08 września 2017 07:30
10 komentarzy
Podczas trwającej dużej promocji LOT-u po raz kolejny internauci skarżyli się na problemy ze stroną, która nie wytrzymała obciążenia. Witryna polskiego przewoźnika pozostawia wiele do życzenia.
Reklama

Po uruchomieniu promocji, która - co można było przewidzieć - cieszyła się dużym zainteresowanie, na fanpage'u przewoźnika zaroiło się od komentarzy zgłaszających problem z działaniem.

- Od 10:00 system rezerwacji jest niedostępny. Raz udało się znaleźć bilety, ale nie było możliwości ich zakupu z powodu błędu po stronie serwera - napisał jeden z klientów przewoźnika. - "Strona chwilowo niedostępna z powodu trwających prac modernizacyjnych". Włączycie po promocji? - pyta kto inny.

Dokonanie jakiejkolwiek czynności na stronie przewoźnika 6 września aż do około godz. 15, było bardzo trudne. Linia tłumaczyła się na Facebooku, że to efekt dużego zainteresowania promocją. Takie jest też stanowisko przesłane do naszej redakcji.

- Przeciążenie wynikało z gigantycznego obciążenia strony www.lot.com z powodu zainteresowania promocją "Milion biletów w bardzo atrakcyjnych cenach na wszystkie połączenia do Europy, Azji i Ameryki Północnej". Pomysł ten spodobał się internautom, którzy w tym samym czasie sprawdzali oferty, kupowali bilety itd. Specjaliści od IT w LOT dzisiaj przez cały dzień działali naprawdę na pełnych obrotach - czytamy w stanowisku przewoźnika.

Jednak problemy z serwisem internetowym LOT-u pojawiają się regularnie od jakiegoś czasu, a o fakcie tym informują także pasażerowie zagraniczni.

Do tego liczni pasażerowie skarżą się, że system rezerwacyjny przewoźnika jest już mocno przestarzały i zwyczajnie niefunkcjonalny. Brakuje np. możliwości zarządzania rezerwacją po kupnie biletu - nie można m.in. na bieżąco dobierać opcjonalnych usług, np. bagażu rejestrowanego. Wszystko to daje się zrobić jedynie albo podczas zakupu lub dopiero w momencie odprawy. Między tymi momentami pozostaje jedynie call center, które zresztą od jakiegoś czasu jest też ustawicznie bardzo obłożone, a oczekiwanie w kolejce telefonicznej przedłuża się często do 30-40 min.

Powtarzające się przeciążenia strony w okresach uruchomienia większych promocji oraz jej bardzo ograniczona funkcjonalność wpływają nie tylko na odczucia pasażerów, ale mogą też wprost zmniejszać przychody LOT-u. Dotyczy to zwłaszcza możliwości sprzedaży usług dodatkowych i wygodnego zarządzania rezerwacją. Najwięksi przewoźnicy, którzy właśnie w usługach dodatkowych upatrują największej szansy na wzrost przychodów w przyszłości, inwestują bardzo dużo, aby podnieść komfort korzystania z witryny internetowej. Niedawno w wywiadzie z Pasazer.com mówił o tym John Hurley, członek zarządu Ryanaira ds. technologicznych. LOT jest na razie znacznie w tyle za liderami branży pod tym względem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_067ae 2017-09-12 12:12   
gość_067ae - Profil gość_067ae
Nawigując po stonie LOTu kilka razy natknąłem się na "martwe" linki, odwołania do błędnych stron czy informacje błędne lub nieaktualne. Ciekawie jest przy odprawie gdy system pyta o numer rezerwacji i nazwisko, po czym po klinięciu Identyfiuj dane są czyszczone, trzeba wpisać od początku jeszcze raz to samo, dodając do tego jeszcze e-mail... Nie raz kupowałem bilety czy po prostu szukałem informacji na stronach linii lotniczych i tak słabą stronę to trudno znaleźć.
gość_231df 2017-09-10 22:14   
gość_231df - Profil gość_231df
Informatykowi trzeba zapłacić. Gimbaza jest tańsza.
gość_996b0 2017-09-09 08:39   
gość_996b0 - Profil gość_996b0
Kierownictwo Lotu nie moze wszystkiego dogladac , od tego ma sie specjalistyczne komorki wewnatrz firmy. Po prostu takich "informatykow" ma Lot, ktorzy nie sa w stanie stworzyc porzadnie dzialajacego portalu...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama