Wrocław: Udany sierpień

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
06 września 2017 18:30
5 komentarzy
Z lotniska we Wrocławiu skorzystało w sierpniu br. 308,5 tys. pasażerów. Wynik ten jest o 21,8 proc. lepszy w porównaniu do tego samego miesiąca 2016 r.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
Jak podaje lotnisko, wzrost nastąpił we wszystkich segmentach ruchu. I tak z oferty przewoźników tradycyjnych skorzystało o 22,7 proc. podróżnych więcej niż przed rokiem. Najlepsze wyniki wykazały połączenia Lufthansy do Frankfurtu (średnio 84 proc. zajętych miejsc) czy LOT-u do Tel Awiwu (ok. 83 proc. wypełnienia).

Podobny wzrost odnotowali przewoźnicy niskokosztowi. To głównie uruchamiane przez nich trasy cieszyły się największą popularnością. Dotyczy to przede wszystkim rejsów na południe Europy (Alicante, Malaga czy Teneryfa miały 97 proc. zajętych foteli, a Lizbona i Chania - 96 proc., wszystkie obsługiwane z Wrocławia przez Ryanaira). Dobrze wypadły także kierunki na Wyspach Brytyjskich (w tym Shannon i Glasgow - po ok. 96 proc.).

Na trasach krajowych przewieziono o 22,7 proc. podróżnych więcej.


Dobre wiadomości płyną także ze statystyk ruchu na trasach czarterowych. W szczycie dobiegającego końca sezonu letniego ze stolicy Dolnego Śląska można było polecieć do 20 punktów w takich krajach jak Grecja, Turcja, Bułgaria, Hiszpania, Egipt, czy - tegoroczna nowość - Albania (Tirana). Z tego typu przewozów skorzystało o 11 tys. pasażerów więcej niż w sierpniu 2016 r.

- Wszystko wskazuje na to, że na koniec tego roku osiągniemy prognozowany wynik 2,8 mln obsłużonych pasażerów, a być może nawet go przekroczymy. Sprzyja temu obecna siatka połączeń, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba, prawie 70 kierunków, wśród których jest kilka nowości między innymi Lizbona, Lwów, Reykjavik, Tel Awiw oraz Palma de Mallorca. Przyczyni się do tego również rekordowy zimowy rozkład, w którym znajdzie się wiele nowych połączeń, z Zurychem linii SWISS na czele. To bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Wrocławia i regionu ale nie tylko. Systematycznie wzrasta liczba pasażerów wrocławskiego lotniska, którzy przyjeżdżają do nas spoza Dolnego Śląska. W samym sierpniu wzrosła ona o kilka procent – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
fot. Port Lotniczy Wrocław
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e083a 2017-09-07 20:24   
gość_e083a - Profil gość_e083a
@wroord: Finnair lata już w Polsce do WAW, KRK i GDN. Gdyby uruchomił WRO to mógłby sporo namieszać, w szczególności w rotacjach do Azji (np. do Chin mają 6 destynacji, do Japonii cztery, trzy do Tajlandii, poza tym np. Seul, Bangkok, czy Hanoi).

KLM wraz z Air France wspierają raczej Pragę, minimalne szanse na WRO.
wroord 2017-09-07 19:30   
wroord - Profil wroord
gość_3f05c - jakis czas temu p.Prezes opowiadal o OS do VIE, ale nic z tego nie wyszlo. W okolicy sporo inwestycji z Japonii i Koreii, dziwi ze nie ma FINNAIRa lub chociaz KLM.
gość_3f05c 2017-09-07 15:57   
gość_3f05c - Profil gość_3f05c
Ciekawi mnie kiedy pojawia sie inni przewoźnicy sieciowi we wroclawiu
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama