×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Udany sierpień


Z lotniska we Wrocławiu skorzystało w sierpniu br. 308,5 tys. pasażerów. Wynik ten jest o 21,8 proc. lepszy w porównaniu do tego samego miesiąca 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Jak podaje lotnisko, wzrost nastąpił we wszystkich segmentach ruchu. I tak z oferty przewoźników tradycyjnych skorzystało o 22,7 proc. podróżnych więcej niż przed rokiem. Najlepsze wyniki wykazały połączenia Lufthansy do Frankfurtu (średnio 84 proc. zajętych miejsc) czy LOT-u do Tel Awiwu (ok. 83 proc. wypełnienia). 

Podobny wzrost odnotowali przewoźnicy niskokosztowi. To głównie uruchamiane przez nich trasy cieszyły się największą popularnością. Dotyczy to przede wszystkim rejsów na południe Europy (Alicante, Malaga czy Teneryfa miały 97 proc. zajętych foteli, a Lizbona i Chania - 96 proc., wszystkie obsługiwane z Wrocławia przez Ryanaira). Dobrze wypadły także kierunki na Wyspach Brytyjskich (w tym Shannon i Glasgow - po ok. 96 proc.).

Na trasach krajowych przewieziono o 22,7 proc. podróżnych więcej.


Dobre wiadomości płyną także ze statystyk ruchu na trasach czarterowych. W szczycie dobiegającego końca sezonu letniego ze stolicy Dolnego Śląska można było polecieć do 20 punktów w takich krajach jak Grecja, Turcja, Bułgaria, Hiszpania, Egipt, czy - tegoroczna nowość - Albania (Tirana). Z tego typu przewozów skorzystało o 11 tys. pasażerów więcej niż w sierpniu 2016 r.

- Wszystko wskazuje na to, że na koniec tego roku osiągniemy prognozowany wynik 2,8 mln obsłużonych pasażerów, a być może nawet go przekroczymy. Sprzyja temu obecna siatka połączeń, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba, prawie 70 kierunków, wśród których jest kilka nowości między innymi Lizbona, Lwów, Reykjavik, Tel Awiw oraz Palma de Mallorca. Przyczyni się do tego również rekordowy zimowy rozkład, w którym znajdzie się wiele nowych połączeń, z Zurychem linii SWISS na czele. To bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Wrocławia i regionu ale nie tylko. Systematycznie wzrasta liczba pasażerów wrocławskiego lotniska, którzy przyjeżdżają do nas spoza Dolnego Śląska. W samym sierpniu wzrosła ona o kilka procent – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 
  
fot. Port Lotniczy Wrocławgość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie