×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Awaryjne lądowanie boeinga 777 w Tokio


Boeing 777, należący do Japan Airlines, lądował w dniu dzisiejszym (5.09) awaryjnie na lotnisku Tokio-Haneda. Przyczyną było zderzenie z ptakiem.


Maszyna wystartowała w rejs do Nowego Jorku o godzinie 11:00 czasu lokalnego z 248 osobami na pokładzie. Krótko po tym jak samolot wzbił się w powietrze, doszło do zderzenia z ptakiem, który wpadł do lewego silnika, powodując jego pożar. Załoga zdecydowała o natychmiastowym powrocie na lotnisko, zrzucając po drodze zapas paliwa.

Po blisko godzinie od startu samolot bezpiecznie wylądował na pasie startowym, a w całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zderzenia z ptactwem należą do najpoważniejszych, choć równocześnie dość częstych zagrożeń w lotnictwie cywilnym. Pilotów poddaje się jednak rygorystycznym szkoleniom, aby umożliwić im radzenie sobie w takiej sytuacji. Nowoczesne samoloty są w stanie bez problemu wznieść się na bezpieczną wysokość i wykonać awaryjne lądowanie na jednym silniku. 

W 2009 roku kapitan lotu US 1549, Chester Sullenberger, zasłynął awaryjnym lądowaniem na rzece Hudson w Nowym Jorku, krótko po tym, jak jego maszyna zderzyła się z ptactwem wodnym w pobliżu lotniska LaGuardia. Był to niezwykle rzadki przypadek incydentu, w którym ptaki wleciały do obydwu silników, powodując ich wyłączenie. gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie