Bydgoszcz: W sierpniu ubyło pasażerów

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
05 września 2017 11:24
12 komentarzy
Z lotniska w Bydgoszczy skorzystało w poprzednim miesiącu ponad 33,4 tys. podróżnych. To o 6,8 proc. mniej niż w sierpniu 2016 r.
Reklama

Statystyki Bydgoszcz (BZG)
Wzrosła za to liczba startów i lądowań. W omawianym okresie było ich łącznie 910, czyli o 4,6 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu poprzedniego roku.

W sierpniu br. wystartowało także połączenie do Lwowa, które obsługiwane jest przez PLL LOT. Jak informuje Port Lotniczy Bydgoszcz w pierwszym okresie funkcjonowania cieszyło się ono dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych, a średnie wypełnienie pokładów było wyższe niż 75 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_08198 2017-09-06 15:51   
gość_08198 - Profil gość_08198
Drodzy forumowicze - marszalek Calbecki z Torunia nagrodzil prezesa port lotniczego w Bydgoszczy w poprzednim miesiacu nagroda pieniezna za cytuje " rozwoj portu i wzrost ilosci pasazerow" . Czy ktos normalny, jest w stanie zrozumiec jakie kryteria upowazniaja do nagradzania prezesow spolek podleglych marszalkowi wojewodztwa? - prawdopodobnie za to ze jest kolega marszalka Calbeckiego i "sumiennie" realizuje jego wytyczne majace na celu coraz gorsze wyniki tego portu. Za to sie nalezy nagroda a jakze.
gość_1d74a 2017-09-06 14:23   
gość_1d74a - Profil gość_1d74a
@gość_05ee0
Spoko. Przecież ja sobie zażartowałem. A zażartowałem, bo z opracowania które podlinkowałes wynika również, że Okręg radomski zamieszkuje ponad 5 mln ludzi. Jest to statystyka oczywiście i znów nie będę polemizował. Tylko że statystyka wyjęta z realiów konkurencyjnej gospodarki nie pokazuje zbyt wiele i nie można na niej bazować.
Według mnie potencjał BGZ to około miliona w perspektywie dekady. Gdańska 10 mln w tej samej perspektywie czasowej, a Poznania z 5 mln.
Na wyższy potencjal Gdańska składa się między innymi odległość, czyli peryferyjne położenie. Daleko wszędzie i w Polsce i w Europie, wiec ludzie skłonni są wydać więcej, żeby oszczędzić czas. Zamożność społeczeństwa, jednak to jest bardzo ważny czynnik, potencjał turystyczny, bo Gdańsk to noe tylko Główne Miasto, ale pół wybrzeża Bałtyku, Malborki i inne takie. Ilość biznesu na nieporównywalnym poziomie do Bydgoszczy. To porty w Gdyni i Gdańsku, do których przylatują kontrahenci, biznesmeni itd. Jedno z najbogatszych miast-kurortów w Polsce to Sopot, który przyciąga tych co kasę mają również na bilety lotnicze.
Porównania do BZG do GDN nie do końca maja sens, bo poza wszystkim ww maja uwarunkowania historyczne, położenie, które w statystyce która przytaczas działa na korzyść Bydgoszczy, a w rzeczywistości, w realu Gdańsk ma położenie, które w czasach pokoju powoduje, że zawsze rozwija się szybciej od innych miast Polski. W czasach wojny zawsze obrywa pierwszy i najmocniej, ale nie zakładajmy wojen na razie.
BGZ to ta sama liga co LUZ, RZE, SSZ, Łódź, choć z tym ostatnim lotniskiem walczą o to żeby nie spaść do ligi Radomia, ZIELONEJ góry czy nowego lotniska w szymanach. Powodzenia życzę, ale duża praca musi zostać wykonana zanim BGZ osiągnie wymarzony pułap miliona. Oby kiedyś.
gość_05ee0 2017-09-06 11:38   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
@ gość_63269 Mając na myśli cyrkiel,myślę o normalnym cyrklu i mapie.Możesz zresztą zrobić doświadczenie z cyrklem i mapą i wyjdzie ci prawda.W okręgu o promieniu 100 km wokół Rębiechowa prawie połowę stanowi akwen morski,który nie jest zamieszkały przez ludność.Zresztą podałem link poniżej z którego wynika,że w bydgoskim okręgu mieszka 3 miliony 219 tysięcy,a w gdańskim 2miliony 447 tysięcy czyli o 772 tysiące mniej niż w bydgoskim,to ta kolorowa tabelka przy końcu.Ja zresztą mogę też podać nazwy miast okręgu bydgoskiego:Bydgoszcz,Toruń,Grudziądz,Piła,Inowrocław,Gniezno,Włocławek,Chojnice i 0% akwenu morskiego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama