×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: W sierpniu wzrost ruchu o 0,7 proc.


Koncern IAG przewiózł w sierpniu 10,65 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 0,7 proc. w stosunku do tego samego miesiąca zeszłego roku. Jedynie trasy krajowe oraz bliskowschodnio-afrykańskie osiągnęły wyraźnie wyższą dynamikę.


W sierpniu z połączeń krajowych koncernu, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus, skorzystało 2,29 mln osób, czyli o 3,7 proc. więcej niż rok temu. W obrębie Europy podróżowało 6,07 mln osób (spadek o 0,8 proc.), a do i z Ameryki Północnej - 1,09 mln (wzrost o 2,5 proc.). Wysoką dynamikę notowały także trasy do Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, z których skorzystało 557 tys. osób (4,3 proc.).

Średnie wypełnienie samolotów IAG wyniosło 86,5 proc., co stanowiło spadek o 0,6 pkt. proc. Najlepiej wypełnione samoloty były na trasach europejskich i krajowych (87,3 proc.), a najgorzej - na azjatyckich (84,5 proc.).

Choć koncern nie podaje liczby pasażerów w przeliczeniu na linię, pod względem przewozów mierzonych wskaźnikiem RPK British Airways zanotowały spadek o 0,6 proc., Vueling - o 5,2 proc., Iberia - wzrost o 6,5 proc., a Aer Lingus - o 10,2 proc. gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie