×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


265 mln dolarów kosztów United przez huragan Harvey


Choć spora część amerykańskiego Houston jest wciąż pod wodą w efekcie huraganu Harvey, analitycy cytowani przez agencję Bloomberg zabrali się już za szacowanie strat linii United, która ma jedną z głównych baz w tym mieście.


W wyniku odwołania lotów oraz uszkodzenia samolotów przez huragan United może stracić nawet 265 mln dolarów. Southwest Airlines, drugi przewoźnik pod względem znaczenia w aglomeracji Houston, będzie według tych samych analityków ok. 77 mln dolarów na minusie. 

United obsługuje ok. 2,9 tys. lotów z Houston tygodniowo. Lotnisko im. George'a Busha jest drugim co do znaczenia hubem tej linii po Chicago-O'Hare i odpowiada za ok. 17 proc. całej podaży miejsc United. 

Z kolei Southwest Airlines korzysta z portu lotniczego Houston-Hobby, skąd tygodniowo obsługuje ok. tysiąca lotów tygodniowo.


Obydwie linie mają łącznie ok. trzy czwarte udziału rynkowego w ruchu lotniczym z aglomeracji Houston. Kolejne linie - Spirit Airlines i American Airlines - nie przekraczają poziom 5 proc. udziału.

fot. Dominik Sipinskigość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie