265 mln dolarów kosztów United przez huragan Harvey

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 września 2017 07:20
Choć spora część amerykańskiego Houston jest wciąż pod wodą w efekcie huraganu Harvey, analitycy cytowani przez agencję Bloomberg zabrali się już za szacowanie strat linii United, która ma jedną z głównych baz w tym mieście.
Reklama

W wyniku odwołania lotów oraz uszkodzenia samolotów przez huragan United może stracić nawet 265 mln dolarów. Southwest Airlines, drugi przewoźnik pod względem znaczenia w aglomeracji Houston, będzie według tych samych analityków ok. 77 mln dolarów na minusie.

United obsługuje ok. 2,9 tys. lotów z Houston tygodniowo. Lotnisko im. George'a Busha jest drugim co do znaczenia hubem tej linii po Chicago-O'Hare i odpowiada za ok. 17 proc. całej podaży miejsc United.

Z kolei Southwest Airlines korzysta z portu lotniczego Houston-Hobby, skąd tygodniowo obsługuje ok. tysiąca lotów tygodniowo.


Obydwie linie mają łącznie ok. trzy czwarte udziału rynkowego w ruchu lotniczym z aglomeracji Houston. Kolejne linie - Spirit Airlines i American Airlines - nie przekraczają poziom 5 proc. udziału.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama