×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowości w siatce dalekodystansowej Hong Kong Airlines


Trzeci do wielkości przewoźnik z Hong Kongu, Hong Kong Airlines, ogłosił w piątek (01.09) trzy nowe trasy dalekodystansowe do Londynu, Nowego Jorku i San Francisco.


Nowe połączenia związane są z rozpoczęciem dostaw zamówionych airbusów A350, które pozwolą na dalszą ekspansję przewoźnika. W połowie grudnia rusza ogłoszone wcześniej połączenie do Los Angeles, a od przyszłego roku do siatki Hong Kong Airlines dołączą także Londyn, Nowy Jork i San Francisco. Nieznane pozostają jednak dokładne daty rozpoczęcia operowania na tych trzech trasach.

Na wymienionych kierunkach lata już Cathay Pacific, ale zarząd Hong Kong Airlines deklaruje chęć podjęcia walki z flagowym przewoźnikiem Hong Kongu.

- We wszystkich głównych miastach Azji operują co najmniej dwie duże linie lotnicze. Myślimy, że w Hong Kongu może być podobnie, a konkurencja na pewno sprawi, że wszyscy zaoferujemy lepszy produkt naszym pasażerom - powiedział Ben Wong Ching-ho, dyrektor operacyjny Hong Kong Airlines.

Wong Ching-ho podkreślił jednak, że Hong Kong Airlines nie zamierza konkurować z Cathay Pacific pod względem jakości i ceny oferowanego produktu, a przyjęta przez linię strategia rozwoju zakłada przede wszystkim dalszą rywalizację na trasach do krajów Azji Południowo-Wschodniej, Chin oraz Japonii, gdzie linia konkuruje z Cathay Dragon, czyli spółką zależną od Cathay Pacific.

Obecnie flota Hong Kong Airlines składa się z 34 samolotów marki Airbus. Linia ta wraz z tanim przewoźnikiem HK Express, również zbazowanym na lotnisku w Hong Kongu, należy do grupy HNA Aviation i obsługuje obecnie około 60 połączeń.gość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie