×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jesienią boeing 777 poleci dla LOT-u


Według naszych informacji od 6 września br. część lotów dalekodystansowych LOT-u będzie obsługiwana przez boeingi 777-200. Zostaną one wypożyczone od hiszpańskiej linii Privilege Style. Są one już wgrane do systemu rezerwacyjnego linii.


PLL LOT będzie współpracować z przewoźnikiem z Półwyspu Iberyjskiego na zasadzie ACMI, a zatem leasingu maszyny wraz z załogą. Jak poinformowały nas źródła, pracownicy kabinowi i kokpitowi narodowej polskiej linii zostali już o tym fakcie poinformowani w II połowie sierpnia. 

fot. Oyoyoy (commons.wikimedia.org)

Privilege Style to czarterowy przewoźnik z bazą w Madrycie, jednak główną siedzibę posiada na Majorce. W swojej flocie ma łącznie cztery maszyny, z których wszystkie to boeingi: dwa w wersji 757, jeden 767 i jeden 777-200. Wypożyczony do LOT-u samolot to największy z posiadanych. Może pomieścić do 299 pasażerów w dwóch klasach: 28 w biznes i 271 w ekonomicznej. To oznacza, że na okres leasingu na rejsach obsługiwanych przez hiszpańską linię nie dostępna będzie klasa ekonomiczna premium.

Z systemu rezerwacyjnego naszej narodowego przewoźnika wynika, że boeing 777-200 obsługiwał będzie trasę z Warszawy do Nowego Jorku-JFK. Ostatni kurs tej maszyny przewidziano na 25 października br. Na pewno maszyna nie będzie wykorzystywana na lotach do Azji, gdyż na to nie pozwalają warunki umowy lotniczej z Rosją, nad którą przebiega trasa.


- Ze względu na zaplanowane i rutynowe czynności przeglądowe silników jednego z samolotów boeing 787 Dreamliner LOT tymczasowo wprowadzi do obsługi trasy Warszawa-Nowy Jork samolot boeing 777. Pozwoli to LOT-owi utrzymać dużą częstotliwość połączeń na trasach dalekodystansowych pod koniec sezonu letniego - poinformował nas przewoźnik w komunikacie przesłanym e-mailem.

Zamiana Dreamlinera na boeinga 777-200 to nie jedyne zmiany w Locie związane z flotą. W ostatnich dniach częste podmiany dotyczą przede wszystkim rejsów obsługiwanych przez boeingi 737. Np. 31 sierpnia rejs LO3906 z Krakowa do Warszawy miał być obsługiwany pierwotnie przez jedną z tych maszyn. Jednak z relacji pasażerów tego rejsu wynika, że na trasę wysłano dwa mniejsze samoloty. Dzisiaj z kolei (01.09) niektóre połączenia (LO331/LO332 Warszawa-Paryż-Warszawa i LO3801/LO3802 Warszawa-Rzeszów-Warszawa) były obsługiwane boeingiem 737-800 należącym do rumuńskiej linii Blue Air.

- Na trasach średniego zasięgu z dużym potencjałem pasażerskim LOT potrzebuje samolotu o większej pojemności niż boeing 737-400, stąd decyzja o wypożyczeniu od firmy Blue Sky boeing 737-800. Samolot ma na pokładzie większą liczbę foteli od wersji -400 (186 zamiast 162). Będzie wykorzystywany przez LOT na trasach np. z Warszawy do Tel Awiwu, Frankfurtu, Brukseli, Paryża i Amsterdamu. Dzięki temu LOT jest w stanie odpowiedzieć na większe zapotrzebowanie na rejsy w Estonii w związku z przewodnictwem tego kraju w UE. Od 1 września LOT wypożyczył estońskiej linii Nordica, z którą współpracuje, wspomnianego wcześniej boeinga B737-400. Będzie on wykonywał dla Nordiki loty głównie na trasie Tallinn-Bruksela do czasu, kiedy estoński przewoźnik pozyska samolot od leasingodawcy Bul Air - dowiadujemy się z komentarza przesłanego do redakcji.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie