×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Germania sprzeciwia się pomocy państwa dla airberlin


Linie Germania protestują przeciwko decyzji rządu Niemiec o udzieleniu gwarancji liniom lotniczym airberlin, dzięki którym linia z Berlina może dalej funkcjonować - informuje "Frankfurter Allgemeine Zeitung".


Jak informuje dziennik, pożyczka w wysokości 150 mln euro nie została jeszcze przelana na konto airberlin i obecnie przewoźnik korzysta z własnej rezerwy gotówki, która powinna wystarczyć do połowy września. 

W odwołaniu prywatne linie Germania nazywają decyzję rządu federalnego o pomocy airberlin "niezrozumiałą”. Jak donosi gazeta, rozpatrywanie skargi wniesionej przez Germanię nie powoduje zablokowania możliwości dokonania wpłaty rządu na rzecz airberlin. Skarga Germanii będzie rozpatrywana na posiedzeniu w dniu 15 września. Tego samego dnia odbędzie się także spotkanie wierzycieli airberlin.

Gwarancje rządowe udzielone airberlin były niezbędne, by przewoźnik utrzymał swój certyfikat operatora lotniczego (AOC) po tym, jak wystąpił z wnioskiem o postawienie w stan niewypłacalności. Na razie rząd Niemiec liczy na to, że airberlin znajdzie nabywcę zanim konieczne będzie wpłacenie pożyczki. Jednak sprzedaż linii lotniczych napotyka problemy ze względu na pojawiające się roszczenia różnych grup i oskarżenia, że w procesie sprzedaży faworyzowane są linie lotnicze Lufthansa - donosi FAZ.

gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie