Germania sprzeciwia się pomocy państwa dla airberlin

2 września 2017 09:00
Linie Germania protestują przeciwko decyzji rządu Niemiec o udzieleniu gwarancji liniom lotniczym airberlin, dzięki którym linia z Berlina może dalej funkcjonować - informuje "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Reklama
Jak informuje dziennik, pożyczka w wysokości 150 mln euro nie została jeszcze przelana na konto airberlin i obecnie przewoźnik korzysta z własnej rezerwy gotówki, która powinna wystarczyć do połowy września.

W odwołaniu prywatne linie Germania nazywają decyzję rządu federalnego o pomocy airberlin "niezrozumiałą”. Jak donosi gazeta, rozpatrywanie skargi wniesionej przez Germanię nie powoduje zablokowania możliwości dokonania wpłaty rządu na rzecz airberlin. Skarga Germanii będzie rozpatrywana na posiedzeniu w dniu 15 września. Tego samego dnia odbędzie się także spotkanie wierzycieli airberlin.

Gwarancje rządowe udzielone airberlin były niezbędne, by przewoźnik utrzymał swój certyfikat operatora lotniczego (AOC) po tym, jak wystąpił z wnioskiem o postawienie w stan niewypłacalności. Na razie rząd Niemiec liczy na to, że airberlin znajdzie nabywcę zanim konieczne będzie wpłacenie pożyczki. Jednak sprzedaż linii lotniczych napotyka problemy ze względu na pojawiające się roszczenia różnych grup i oskarżenia, że w procesie sprzedaży faworyzowane są linie lotnicze Lufthansa - donosi FAZ.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy