Dubai Airports wspomaga kariery kobiet z ZEA

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
4 września 2017 08:40
Porty lotnicze w Dubaju uruchomiły specjalny program skierowany do kobiet ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zachęcający je do podjęcia pracy w firmie na stanowiskach kierowniczych.
Reklama
Inicjatywa o nazwie “Program dla aspirujących kobiet” skierowana jest do obywatelek Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajmujących stanowiska menedżerskie i ma za zadanie uczynić z nich przyszłe liderki firmy. Tym samym Dubai Airports wyraża zaangażowanie na rzecz kobiet w miejscu pracy i chce, aby w przyszłości kobiety odgrywały znaczącą rolę w branży lotniczej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Program będzie trwał dziewięć miesięcy. W tym czasie uczestniczki będą mogły skorzystać z coachingu dla przyszłych liderek, poznają wyzwania środowiska pracy, będą brały udział w warsztatach oraz otrzymają pomoc w budowaniu własnych sieci kontaktów w organizacji, jak i całym środowisku związanym z lotniskiem. Zwieńczeniem kursu będzie przyznanie certyfikatu, który uznawany jest przez Instytut Przywództwa i Zarządzania.

- Jesteśmy zachwyceni mogąc zainaugurować kurs “Program dla aspirujących kobiet”, i wierzymy że ta inicjatywa właściwie wykorzysta potencjał wielu dynamicznych pań w naszej organizacji. Pasja i zaangażowanie kobiet ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które starają się rozwinąć swoje życie zawodowe, są prawdziwie inspirujące i bez wątpienia nie tylko wpływają na ich kariery, ale także na przyszłość tego wspaniałego kraju - powiedziała Ann-Marie Campbell, wiceprezydent ds kadrowych i rozwoju.

Poza zainaugurowaniam programu, zarząd lotnisk w Dubaju podejmuje także inne działania mające na celu wsparcie kobiet ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Lotnisko zainaugurowało nowy, specjalny portal w j. arabskim z ofertami pracy oraz preferuje obywatelki kraju przy procesie rekrutacji. Firma pragnie także stworzyć przyjazne rodzinie środowisko pracy oferując przedłużone urlopy rodzicielskie oraz ochronkę dla dzieci. Co więcej, zatrudnieni w firmie obywatele Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą liczyć na wparcie pracodawcy w dążeniu do zdobycia wyższego wykształcenia na czołowych uniwersytetach w kraju, polegające na stypendiach oraz zwolnieniach z pracy na czas nauki.

Jak przekonuje zarząd lotniska, wszystkie te zachęty przynoszą rezultaty. W najnowszym naborze pracowników do firmy 76 proc. zgłoszeń pochodziło od kobiet ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Obecnie Dubai Airports zatrudnia ponad 200 kobiet ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, 32 proc. z nich na stanowiskach kierowniczych. Władze lotnisk mają nadzieję, że ta liczba ulegnie zwiększeniu.

Działania, które podejmuje Dubai Airports, zgodne jest z narodowym programem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który zakłada że kraj osiągnie balans zatrudnienia mężczyzn i kobiet w miejscach pracy i znajdzie się wśród czołowych 25 krajów na liście równości płci.

Do 2020 roku branża lotnicza wpłynie na stworzenie bezpośrednio i pośrednio ponad 750 tys. miejsc pracy, co stanowi prawie jedną trzecią zatrudnienia w Dubaju, przewiduje “Oxford Economics”.

fot. Dubai Airports

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy