×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: Większy zysk w I półroczu


W I półroczu port lotniczy w Zurychu odnotował zysk w wysokości 143,2 mln franków (ponad 532 mln złotych), o 39,4 mln franków (ponad 146 mln złotych) więcej niż przed rokiem. Zysk ten został osiągnięty głównie dzięki wyzbyciu się udziałów porcie lotniczym w Bangalore. Bez tej transakcji, zysk netto portu lotniczego w Zurychu wzrósłby o 8 mln franków (prawie 30 mln złotych).

Szwajcarski port lotniczy odnotował w I półroczu 6,8 proc. wzrost łącznych obrotów komercyjno-handlowych, w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku. Suma obrotów wyniosła 111,3 mln franków (ok. 413,6 mln złotych).

Przychody z tytułu obrotów handlowych (zarówno opodatkowanych jak i duty free) wzrosły w I półroczu o 8,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem i wyniosły łącznie 48,1 mln franków (ok 179 mln złotych), natomiast z tytułu działalności gastronomicznej wzrosły o 5,1 proc. i wyniosły 8,2 mln franków (30,4 mln złotych). 

Jak tłumaczą władze portu, wzrosty obrotów handlowych były napędzane 8,6 proc. wzrostem ilości pasażerów odnotowanym w pierwszym półroczu. 

- Pomimo ogólnie trudnych warunków panujących w szwajcarskim sektorze handlowym, operatorzy na lotnisku byli w stanie osiągnąć stabilne przychody w strefie landside. Wyniki sektora gastronomicznego są lepsze niż sprzedaży niegastronomicznej, gdyż ta druga zmaga się z konkurencyjną sprzedażą online. E-commerce ma ogólnie trwały efekt na prowadzenie biznesu w strefie landside - czytamy w sprawozdaniu finansowym portu lotniczego. 


Pozytywny przełożenie na wysokość obrotów handlowych miało także otwarcie butiku Hanro w marcu tego roku, informują władze lotniska. 

W najbliższym czasie Dufry, operator sklepów na lotnisku, odświeży wystrój swoich placówek handlowych w strefie airside oraz strefie przylotów lotniska z Zurychu, co powinno przełożyć się na zwiększenie atrakcyjności zakupów, przekonują władze portu lotniczego. 


fot. Flughafen Zürichgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie