American zaoferuje tańsze loty transatlantyckie bez bagażu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 sierpnia 2017 15:20
1 komentarz
Linie American Airlines wprowadzą uproszczoną strukturę taryf na niektórych trasach transatlantyckich. Pasażerowie będą mogli kupić bilet bez żadnych usług dodatkowych. Dzięki temu linia chce konkurować m.in. z Norwegianem i WOW Air.
Reklama

O planach wprowadzenia tzw. unbundled fares, czyli taryf biletowych rozbitych na sam przelot i wszystkie usługi płatne dodatkowe, powiedział wiceprezes American Airlines w rozmowie z portalem Aviation Daily.

Sprzedaż ma rozpocząć się już w przyszłym roku, a nowa oferta będzie podobna do taryfy Economy Basic, którą przewoźnik sprzedaje na trasach krajowych i regionalnych. W cenie biletu nie będzie zawarte nic poza samym przelotem - wybór miejsca, posiłki czy przewóz bagażu rejestrowanego będą płatne oddzielnie. Nie wiadomo, jaka będzie polityka dotycząca bagażu podręcznego, więc możliwe, że bilety transatlantyckie będą nieco inne niż Economy Basic.

Nowe taryfy nie zastąpią całkowicie obecnej oferty - pasażerowie nadal będą mogli od razu kupić droższy bilet z bagażem czy posiłkiem wliczonym w cenę.

Decyzja American Airlines to reakcja na zagrożenie ze strony linii takich jak Norwegian czy islandzki WOW Air, które gwałtownie zwiększają podaż tanich biletów między Europą a Stanami Zjednoczonymi. Nie wiadomo, czy American będzie współpracował z linią Level, należącą do koncernu IAG. Przewoźnik ma transatlantyckie porozumienie joint-venture z British Airways i Iberią, które również należą do tej grupy.

Na razie nie wiadomo, czy American zaoferuje nowe taryfy na wszystkich trasach transatlantyckich, czy tylko na wybranych.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_83076 2017-09-05 22:07   
gość_83076 - Profil gość_83076
Jeżeli AA na trasach międzynarodowych oferuje ten sam poziom usług jak w USA to te bilety będą musieli przecenić chyba o połowę żeby znaleźć chętnych. Już chyba nawet LOT jest lepszy niż AA a jestem bardzo krytyczny w stosunku do LOTu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama