British Airways narzeka na kolejki na Heathrow

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
30 sierpnia 2017 09:00
Linie lotnicze British Airways wezwały służby graniczne Wielkiej Brytanii do zmniejszenia kolejek na przejściach granicznych oraz opóźnień w odprawie pasażerów przylatujących na największe lotnisko w tym kraju.
Reklama

W piśmie skierowanym do brytyjskiego Home Office przewoźnik wskazuje na to, że brytyjskie rodziny wracające z zagranicznych urlopów zmuszone są stać w długich kolejkach do kontroli paszportowej. British Airways argumentuje, że w obliczu zbliżającego się Brexitu, Wielka Brytania bardziej niż kiedykolwiek powinna pokazać, że jest miejscem, do którego można łatwo podróżować.

Linie lotnicze British Airways są szczególnie niezadowolone z tego, że w terminalu 5 otwarta jest jedynie jedna trzecia bramek eGate, służących do zautomatyzowanej odprawy paszportowej. Co więcej, działające bramki wyłączane są już o godzinie 23:00, kiedy wciąż sporo pasażerów kieruje się z samolotów do wyjścia, co powoduje powstawanie gigantycznych kolejek i opóźnień.

Uruchomienie jak największej liczby automatycznych bramek nie tylko oznacza możliwość szybszego przejścia dla pasażerów uprawnionych do korzystania z tego udogodnienia, ale także zmniejsza kolejki do tradycyjnych punktów kontroli paszportowej dla osób, które nie mogą korzystać z automatycznych bramek, na przykład dla osób podróżujących z dziećmi poniżej 12. roku życia.


- Dostrzegamy kroki, jakie podejmuje Służba Graniczna w celu poprawy obsługi podróżnych. Mimo to pracownicy kontroli granicznej powinni się skupić na pracy w możliwie najbardziej wydajny i elastyczny sposób oraz upewnić się, że potrzeby pasażerów są na pierwszym miejscu. Fakt, że po długim locie trzeba stać w kolejce, czasem ponad godzinę, tylko po to by dostać się do kraju, jest stałym źródłem frustracji dla nas i dla naszych klientów. Najbardziej frustrujące jest to, że gdy stoimy w kolejce, widzimy liczne bramki, które nie są używane - powiedział Ragbhir Pattar, dyrektor British Airways w porcie lotniczym Heathrow.

Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, który tego lata zmaga się z problemem kolejek przy stanowiskach kontroli paszportowej. Na brak pracowników kontroli granicznej na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, co w połączeniu z nowymi, zaostrzonymi standardami kontroli powoduje kolejki i opóźnienia tysięcy lotów, zwracała niedawno uwagę organizacja Airlines for Europe.


fot. Heathrow Airport, Airlines for Europe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama