×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways narzeka na kolejki na Heathrow


Linie lotnicze British Airways wezwały służby graniczne Wielkiej Brytanii do zmniejszenia kolejek na przejściach granicznych oraz opóźnień w odprawie pasażerów przylatujących na największe lotnisko w tym kraju.


W piśmie skierowanym do brytyjskiego Home Office przewoźnik wskazuje na to, że brytyjskie rodziny wracające z zagranicznych urlopów zmuszone są stać w długich kolejkach do kontroli paszportowej. British Airways argumentuje, że w obliczu zbliżającego się Brexitu, Wielka Brytania bardziej niż kiedykolwiek powinna pokazać, że jest miejscem, do którego można łatwo podróżować. 

Linie lotnicze British Airways są szczególnie niezadowolone z tego, że w terminalu 5 otwarta jest jedynie jedna trzecia bramek eGate, służących do zautomatyzowanej odprawy paszportowej. Co więcej, działające bramki wyłączane są już o godzinie 23:00, kiedy wciąż sporo pasażerów kieruje się z samolotów do wyjścia, co powoduje powstawanie gigantycznych kolejek i opóźnień. 

Uruchomienie jak największej liczby automatycznych bramek nie tylko oznacza możliwość szybszego przejścia dla pasażerów uprawnionych do korzystania z tego udogodnienia, ale także zmniejsza kolejki do tradycyjnych punktów kontroli paszportowej dla osób, które nie mogą korzystać z automatycznych bramek, na przykład dla osób podróżujących z dziećmi poniżej 12. roku życia.


- Dostrzegamy kroki, jakie podejmuje Służba Graniczna w celu poprawy obsługi podróżnych. Mimo to pracownicy kontroli granicznej powinni się skupić na pracy w możliwie najbardziej wydajny i elastyczny sposób oraz upewnić się, że potrzeby pasażerów są na pierwszym miejscu. Fakt, że po długim locie trzeba stać w kolejce, czasem ponad godzinę, tylko po to by dostać się do kraju, jest stałym źródłem frustracji dla nas i dla naszych klientów. Najbardziej frustrujące jest to, że gdy stoimy w kolejce, widzimy liczne bramki, które nie są używane - powiedział Ragbhir Pattar, dyrektor British Airways w porcie lotniczym Heathrow. 

Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, który tego lata zmaga się z problemem kolejek przy stanowiskach kontroli paszportowej. Na brak pracowników kontroli granicznej na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, co w połączeniu z nowymi, zaostrzonymi standardami kontroli powoduje kolejki i opóźnienia tysięcy lotów, zwracała niedawno uwagę organizacja Airlines for Europe.  


fot. Heathrow Airport, Airlines for Europe
gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie