Akbar al-Baker będzie szefem IATA

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
29 sierpnia 2017 08:20
1 komentarz
Akbar al-Baker, obecny prezes Qatar Airways, w czerwcu 2018 r. na rok zostanie prezesem IATA. Na stanowisku tym zastąpi pełniącego obecnie tę funkcję Goh Choon Phonga - szefa Singapore Airlines.
Reklama

Stanowisko prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) jest rotacyjne. Kadencja trwa dwanaście miesięcy, a zadania obejmują przede wszystkim nadzór nad strategią IATA. Al-Baker będzie je piastował od corocznej konferencji generalnej tej organizacji, która odbędzie się w 2018 r. w Sydney.

- Jestem zaszczycony tym wyborem. To odpowiedzialna funkcja w tej niezwykle ważnej instytucji. Zwłaszcza w obecnej sytuacji - kiedy branża lotnicza musi stawić czoło wielu wyzwaniom na różnych poziomach. Jednak od więcej niż dwóch dekad z wielkim poświęceniem oddawałem się tej branży i gorąco wierzę, że moje doświadczenie będzie pomocne w walce o prawa pasażerów i zwiększenie bezpieczeństwa. Będę także promować idee lotnictwa otwartego dla wszystkich - powiedział Akbar al-Baker, cytowany przez portal airlinegeeks.com.

Od niedawna członkiem rady dyrektorów IATA, spośród której wybierany jest prezes, jest także Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways. Dyrektorem generalnym IATA, który odpowiedzialny jest za codzienne zarządzanie organizacją, pozostaje Alexandre de Juniac, były prezes Air France-KLM. W przeciwieństwie do stanowiska prezesa IATA, które łączy się z szefowaniem własnej linii, dyrektor generalny IATA jest zatrudniony tylko przez tę organizację.


fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_24e72 2017-08-29 08:28   
gość_24e72 - Profil gość_24e72
Mikosz szefem Kenya Airways? Powodzenia. Pewnie puści linie z torbami.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama