×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Akbar al-Baker będzie szefem IATA


Akbar al-Baker, obecny prezes Qatar Airways, w czerwcu 2018 r. na rok zostanie prezesem IATA. Na stanowisku tym zastąpi pełniącego obecnie tę funkcję Goh Choon Phonga - szefa Singapore Airlines.


Stanowisko prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) jest rotacyjne. Kadencja trwa dwanaście miesięcy, a zadania obejmują przede wszystkim nadzór nad strategią IATA. Al-Baker będzie je piastował od corocznej konferencji generalnej tej organizacji, która odbędzie się w 2018 r. w Sydney. 

- Jestem zaszczycony tym wyborem. To odpowiedzialna funkcja w tej niezwykle ważnej instytucji. Zwłaszcza w obecnej sytuacji - kiedy branża lotnicza musi stawić czoło wielu wyzwaniom na różnych poziomach. Jednak od więcej niż dwóch dekad z wielkim poświęceniem oddawałem się tej branży i gorąco wierzę, że moje doświadczenie będzie pomocne w walce o prawa pasażerów i zwiększenie bezpieczeństwa. Będę także promować idee lotnictwa otwartego dla wszystkich - powiedział Akbar al-Baker, cytowany przez portal airlinegeeks.com.

Od niedawna członkiem rady dyrektorów IATA, spośród której wybierany jest prezes, jest także Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways. Dyrektorem generalnym IATA, który odpowiedzialny jest za codzienne zarządzanie organizacją, pozostaje Alexandre de Juniac, były prezes Air France-KLM. W przeciwieństwie do stanowiska prezesa IATA, które łączy się z szefowaniem własnej linii, dyrektor generalny IATA jest zatrudniony tylko przez tę organizację.


fot. Dominik Sipinskigość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie