×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hi Fly kupi dwa używane airbusy A380


Portugalski przewoźnik Hi Fly przejmie dwa używane airbusy A380. Jest to pierwsza transakcja nabycia samolotów tego typu na rynku wtórnym.


Informację o tym, że Hi Fly zostanie operatorem airbusów A380 potwierdziły władze przewoźnika.

- Oba samoloty będą wyposażone w 560 foteli w dwuklasowej konfiguracji. Będziemy wykorzystywać maszyny na rynkach, gdzie potrzebne jest duże oferowanie oraz na loty do lotnisk, gdzie istnieje ograniczona ilość slotów - powiedział Paulo Mirpuri, prezes Hi Fly w rozmowie z magazynem “Aero Telegraph”. 

Zgodnie z planem, airbusy A380 rozpoczną operacje w barwach Hi Fly wiosną przyszłego roku. 

Portugalski przewoźnik nie poinformował wprost, które maszyny planuje przejąć, jednak biorąc pod uwagę dostępność na rynku, najprawdopodobniej chodzi o dwa pierwsze egzemplarze Megajumbo, które wykorzystywane były przez Singapore Airlines. Pierwsza maszyna tego typu, która wykonywała komercyjne loty, od czerwca tego roku zaparkowana jest w Singapurze, gotowa do zwrotu leasingodawcy. 

Portugalskie linie lotnicze Hi Fly specjalizują się w leasingu samolotów wraz z załogą. Przewoźnik znany jest tego, że potrafi dostarczyć maszyny w krótkim terminie - w przeszłości klientem Hi Fly był m. in. LOT. 

Przejęcie używanych airbusów A380 przez Hi Fly to pierwsza transakcja nabycia samolotów tego typu na rynku wtórnym. Powstanie tego tynku to dobra wiadomość dla producenta samolotów - pomimo, iż używane samoloty mogą być atrakcyjną cenowo alternatywą dla nowych maszyn i tym samym teoretycznie zmniejszyć zainteresowanie kupnem nowych egzemplarzy, świadomość potencjalnych klientów programu, że będą w stanie sprzedaż używane samoloty tego typu powoduje, że airbusy A380 stają się w ich oczach bardziej atrakcyjne.


fot. Airbus, Hi Fly
gość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie