Tłumy na lotnisku w Radomiu. Trwa Airshow 2017

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
27 sierpnia 2017 10:30
6 komentarzy
Na lotnisku w Radomiu przez cały weekend trwa Airshow 2017. Kilkanaście tysięcy fanów lotnictwa z praktycznie całej Polski uczestniczy w tym wydarzeniu. Na miejscu był także obecny reporter Pasazer.com. Jedną z atrakcji jest embraer LOT-u.
Reklama

Takich tłumów na radomskim lotnisku nie było co najmniej od dwóch lat, kiedy to miała miejsce poprzednia edycja imprezy. W tegorocznej odsłonie na niebie w ramach pokazów dynamicznych prezentuje się 76 samolotów i śmigłowców.

Za sterami maszyn zasiadają ekipy z dziesięciu państw - Czech, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, Stanów Zjednoczonych oraz z Polski. Widzowie mogą podziwiać akrobacje Biało-Czerwonych Iskier, Orlików, grupy Żelazny oraz zespołów Baltic Bees, Red Bull - The Flying Bulls, Cellfast Flying Team oraz Formation Flying Team.


Odwiedzający mogą także zobaczyć 54 maszyny na wystawie statycznej. Ekspozycja dotyczy głównie maszyn wojskowych, nie tylko sił powietrznych. Wystawione są m.in. transportery Rosomak, czołgi Leopard i PT-91, sprzęt samochodowy z pojazdami HMMVW, M-ATV, wozy rozpoznawcze BRDM-2 czy samobieżne przeciwlotnicze zestawy rakietowe POPRAD.


Oprócz tego na wystawie można było obejrzeć także stacje radiolokacyjne i wyrzutnie rakiet, roboty saperskie, zestawy nurkowe, bezzałogowe pojazdy podwodne, systemy rozpoznawcze, sprzęt spadochronowo-desantowy, sprzęt obserwacyjny oraz uzbrojenie i wyposażenie taktyczne jednostek specjalnych.


Bardzo dużą popularnością odwiedzających cieszył się także LOT-owski embraer 170, który specjalnie na tę okazję przyleciał z Warszawy. Ponadto zwiedzającym udostępniono także strefy tematyczne, symulatory lotnicze, liczne punkty gastronomiczne czy sklepiki z pamiątkami i akcesoriami.

W imprezie udział wzięli także m.in. Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej i Rafał Milczarski, prezes LOT-u. Tegoroczny Air Show upamiętnia 85. rocznicę międzynarodowych zawodów lotniczych "Challenge 1932", w których zwyciężył Polak Franciszek Żwirko. Głównym organizatorem wydarzenia jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Współorganizatorami są m.in. miasto, lotnisko Radom i Agencja Mienia Wojskowego.


Dwudniowe pokazy odbywają się w Radomiu co dwa lata. To największa impreza tego typu w Polsce i jedna z większych w Europie. W tym roku wstęp na pokazy po raz pierwszy jest darmowy, jednak odwiedzający muszą posiadać specjalne wejściówki. Organizatorzy szacują, że rozdali ich ponad 60 tys.

fot. Piotr Golianek
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6a41e 2017-08-29 15:15   
gość_6a41e - Profil gość_6a41e
w ciągu dwóch dni było 130 tysięcy to dlaczego mają nie pisać o tłumach??
Biletów było 66,5 tysiąca na każdy dzień + dzieci do lat 6 za free a w niedziele od 14-15 bez biletów.
adam7691 2017-08-28 14:42   
adam7691 - Profil adam7691
gość_37164: czyżby w sobotę zabrakło publiczności ... w telewizji zadbano, aby nie pokazywać pustych przestrzeni
czarodziejskpilot 2017-08-28 12:45   
czarodziejskpilot - Profil czarodziejskpilot
powiało propagandą.. jak można pisać o tłumach na imprezie na której udział był z góry ograniczny i bilety rozeszły sie w dwa dni.. taż to sprzeczność.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama