×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas planuje najdłuższą trasę świata


Australijski Qantas zapowiedział, że do 2022 r. chce rozpocząć loty bez międzylądowań na bardzo długich trasach m.in. z Sydney do Londynu.


Na celowniku linii są ultra dalekie trasy wykonywane bez międzylądowań z pełnym obciążeniem m.in. z Sydney do Londynu, z Brisbane do Paryża i z Melbourne do Nowego Jorku. Joyce chciałby, aby takie połączenia wystartowały w okolicach 2022 r. Prezes przewoźnika określił to jako "ostatnie wyzwanie dla lotnictwa, antidotum na tyranię dystansu i rewolucję w podróżach lotniczych do Australii". 

Obecnie na rynku nie ma samolotu, który byłby zdolny do pokonaniu dystansu np. z Sydney do Londynu bez międzylądowań i z pełnym obciążeniem. Teoretycznie prawie odpowiednim zasięgiem będą dysponować nowe samoloty z rodziny 777X lub airbusy A350ULR. Alan Joyce, prezes Qantasa, wierzy, że Boeing lub Airbus przygotuje odpowiedni wariant samolotu mogącego pokonać ultra dalekie trasy z Australii. 

Bezpośredni lot z największego na trasie Kangaroo Route będzie trwał ok. 20 godzin. Więcej o Kangaroo Route pisaliśmy w tym artykule. 

Qantas ogłosił także, że w ubiegłym roku finansowym odnotował zysk w wysokości 673 mln dolarów australijskich, co stanowi spadek o 17,2 proc. w stosunku do rekordowego zysku w roku finansowym 2015-2016. Przewoźnik poinformował także, że zysk przed opodatkowaniem wyniósł 1,11 mld dolarów - był to drugi najwyższy wynik w historii. 

Wysoki zysk linii to przede wszystkim zasługa lokalnego rynku, na którym Qantas odnotował 510 mln dolarów zysku - o 11,6 proc. więcej niż w poprzednim roku finansowym. Poza Australią przewoźnik zanotował zysk w wysokości 146 mln dolarów. 

Ponadto Qantas wypłaci dywidendę o wartości 0,07 dolarów australijskich za akcję oraz dokona skupu własnych akcji o wartości 373 mln dolarów australijskich.

Alan Joyce zaznaczył, że dobre wyniki finansowe to efekt trzyletniego, agresywnego procesu restrukturyzacyjnego, zwolnienia części personelu oraz redukcji liczby samolotów we flocie. 

gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie