×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EL AL odbiera pierwszego Dreamlinera


Izraelskie linie lotnicze EL AL odebrały pierwszego boeinga 787. Samolot, który został dołączony do przewoźnika bezpośrednio z fabryki Boeinga, należy do leasingodawcy Air Lease Corporation.


Najnowszy boeing 787-9 jest już w Tel Awiwie, dokąd doleciał bez międzylądowania z lotniska Paine Field przy fabryce Boeinga w Everett. 

- Przybycie pierwszego boeinga 787 Dreamliner jest dla nas wszystkich w EL AL dniem dumy i radości. Jest to punkt kulminacyjny procesu odnowy floty EL AL, który rozpoczęliśmy półtora roku temu, kiedy to zdecydowaliśmy się zamówić 16 boeingów 787 Dreamliner. Jesteśmy szczęśliwi mogąc wyruszyć w nową podróż z naszym pierwszym Dreamlinerem - powiedział David Maimon, prezes EL AL.

- Mamy zaszczyt dostarczyć pierwszego 787 Dreamliner do naszych wspaniałych partnerów w EL AL. 787 Dreamliner odegra główną rolę w odnowie floty EL AL i rozwoju światowej siatki połączeń, wyznaczając nową erę dla linii lotniczej, jej pracowników i klientów na całym świecie - powiedział Ray Conner, wiceprezes Boeinga. 

EL AL od 1961 r. opiera się jedynie na samolotach produkcji Boeinga. Obecna flota przewoźnika liczy ponad 40 maszyn z rodzin 737, 747, 767 oraz 777. 


fot. Boeing gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie